گردشگری

تمامی اخبار در این سرویس را ببینید و بخوانید!

img

مروری بر مقاصد گردشگری البرز، استان زیبای ناشناخته (6)گردشگری روستایی :”لورا”/جاده چالوس ،پیش از فراموشی…

جاده کرج –  چالوس ،پیش از فراموشی / تاریخ و داستان هایی که هرگز نشنیده اید. تا اواخر دوره قاجار، جاده ای بین کرج – چالوس وجود نداشته و تنها یک مسیر خاکی و مالرو، راه دسترسی به روستاهای این منطقه را تشکیل می‌داد

img

افتتاح نمایشگاه «انسان در جست‌وجوی منابع» و «مرگ در نمک» در موزه ملی ایران

­نمایشگاه‌های «انسان در جست‌وجوی منابع، گزیده‌ای از آثار موزه معدن آلمان از شهر بوخوم» و «مرگ در نمک: آثاری از معدن نمک چهرآباد زنجان» در محل موزه ملی ایران به صورت رسمی گشایش یافت.

img

مروری بر مقاصد گردشگری البرز، استان زیبای ناشناخته (3)آشنایی با کاخ سلیمانیه

یکی از پسران فتحعلی شاه که سلیمان میرزا نام داشت فرمانروای منطقه کرج بوده و این قصر هم مقر اقامت او بوده است.در تالار این بنا، دو نقاشی کشیده شده است در تابلوی بارعام فتحعلی شاه، سلیمان میرزا به صورت کودکی در کنار تخت طاووس تصویر شده‌است.( بی نظیر و کم نظیر )

img

ارزیا‌با‌ن یونسکو در کار‌وانسر‌ا‌ی ینگی‌امام ساوجبلاغ /اولین اثر نامزد ثبت جهانی البرز

«کاروانسر‌ای ینگی‌امام ساوجبلاغ به عنو‌ان تنها اثر شاخص البرز در مسیر جاده ابریشم قرار گرفته و با پیگیری‌های انجام شده به عنو‌ان اولین اثر استان نامزد ثبت در فهرست میراث جهانی شده است.»

img

مروری بر مقاصد گردشگری البرز، استان زیبای ناشناخته (5)البرزسرزمین ناشناخته های گردشگری/ساوجبلاغ دفتر زیبای خاطرات تاریخی

- استان البرز را همواره با عنوان ناشناخته نام برده ام . زیرا رهگذران تاریخی این جاده ها، هرگز نخواستند البرز را باچشم دل ببینند و کنجکاو دیدار جاذبه هایش نبوده اند.

img

مروری بر مقاصد گردشگری البرز، استان زیبای ناشناخته (4)بناهای تاریخی ،میراث مظلوم بی وارث

البرز سرزمین ناشناخته ها و زیبایی هایی است که خواندن فهرست جاذبه های مغفول مانده اش هوش از سر گردشگران می برد و آه دریغ از نهدشان بلند می کند که چرا این همه ثروت به سرمایه فرهنگ ساز و درآمد زا تبدیل نمی شود. در این باره فرصت دیگری گفتگو خواهیم کرد.

img

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو_ایران تشریح کردچگونه چشم‌انداز فرهنگی هورامان ثبت جهانی شد؟

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو_ایران، از ثبت جهانی چشم‌انداز فرهنگی هورامان (اورامانات) به‌عنوان بیست‌وششمین میراث ملموس کشورمان در فهرست میراث جهانی یونسکو خبر داد.

img

بازدید از پارک ایران کوچک پولی می شود برای گردش در پارک ایران کوچک بلیت بخرید

بازدید از پارک ایران کوچک تا پایان خرداد ماه رایگان است، ولی از ابتدای تیرماه، از گردشگران مبلغی به عنوان ورودی گرفته می‌شود.البته این خبر مسرت بخشی است که می تواند مجموعه پارک را از گزند گردشگران مخرب و بی هدف محفوظ نگدارد.

img

دیزباد روستای باسوادی که دغدغه محیط زیست دارد

 در خراسان ‌رضوی، روستای دیزباد بالا از توابع بخش مرکزی شهرستان زبرخان در 85 کیلومتری شهر مشهد بر روی دامنه‌های جنوبی رشته کوه بینالود و به صورت پلکانی و در امتداد شرقی- غربی استقرار یافته است. معماری روستا به صورت پلکانی و مشابه روستای ماسوله در استان گیلان است.