گردشگری

تمامی اخبار در این سرویس را ببینید و بخوانید!

img

گردشگری البرزنقدی بر  نخستین نمایشگاه بازارسفرالبرز

برای بخش بندی بازار گردشگری می توان معیار ها و مبانی مختلفی را در نظر گرفت اما عمده ترین مبانی مورد استفاده برای بخش بندی بازار گردشگری عبارت اند از:جغرافیایی، جمعیت شناختی، اجتماعی،اقتصادی، روانشناختی،الگوهای رفتاری، الگوهای مصرف و تمایلات مشتری.

img

حرفه ای گردش کنیم(9): آشنایی با انواع گردشگری ؛ داخل شهر جاذبه های حقیقی کرج را چه قدر می شناسیم

در پست قبل درباره گردشگری شهر، به ویژه گردشگری داخل شهری گفتیم و اینکه می توانید سفرهای شیرین و خاطر انگیز و بی هزینه را در کمترین زمان و نزدیک ترین مسیر آغاز کنید، یعنی با سفر در شهر محل سکونت یا استان محل سکونت خود. انتشار چنین مطالبی وظیفه میراث و شهرداری است که متاسفانه انجام نمی دهند!

img

حرفه ای گردش کنیم(8):آشنایی باگردشگری شهریگردشگری را از شهر و استان محل سکونتمان آغاز کنیم

گر بپذیریم سفر و گردشگری یعنی دیدن جاهایی از سرزمین های موجود (دور یا نزدیک ) که دیده یا ندیده ایم، اما می تواند حال دل مارا خوب کند و چیزی به مابیاموزد وانرژی ادامه زندگی باشد؛ محلات نادیده شهری که در آن ساکن هستیم و آشنایی با کوچه پس کوچه های شهر و استانمان هم سفر است.

img

استاندار البرز تاکید کرد:حریم رودخانه و حوزه منابع طبیعی در طرح های طالقان مد نظر قرار گیرند

منافع تصمیم گیری ها در طالقان باید به مردم برسد چراکه باید ثمره مصوبات، احیای روستاها، توسعه سرمایه‌گذاری و بسترسازی برای بهره برداری از ظرفیت های گردشگری این شهرستان باشد.

img

آشنایی با نخستین سافاری کشور در کرجسافاری چیست ؟(1)

بزرگترین نگرانی ما حمایت نشدن است . اینکه بودجه ای صرف شود اما پروژه در همان شرایط بماند و در جا بزند و برای توسعه بیشتر در آینده هزینه نشود. یا مثلا جذب گردشگرآنطور که باید، نباشد. اینها نیازمند زیرساخت و سرمایه گذاری است .

img

حرفه ای گردش کنیم(7)  کاربرد شاخص اقلیم حرارتی در گردشگری

در این مقاله می آموزید در چه فصلی کدام بخش از کشورمان مقصدی مناسب برای سفر است .امروزه در برنامه ریزهای صنعت گردشگری، بررسی وضعیت زیست اقلیم انسانی، نقش مهمی را ایفا میکند. در این صنعت میتوان در برنامه ریزیهای بلندمدت از اقلیم و در برنامه ریزیهای کوتاه، از شرایط جوّی کمک گرفت.

img

کرجشناسی  روستای سیاهکلان مردمانی با زبانی تاتی مادی

روستای سیاهکلاهان از توابع بخش مرکزی کرج است که تا رجایی شهر حدود 3 کیلومتر فاصله دارد. این روستا از بالا به کوه‌های « دوبرار» از جنوب به بلوار « موذن »رجایی شهر، از شرق به «بیجی کوه» و از غرب به روستای«آتشگاه» منتهی می‌شود. به زودی گزارش تصویری مفصلی از این منطقه تقدیم می کنیم

img

چشمه‌علی دامغان و بافت تاریخی سمنان احیا می شود

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی گفت: با همکاری دوجانبه مدیران استان سمنان و مدیران محلی، چشمه‌علی دامغان به عنوان یک اثر فاخر بین‌المللی احیا و زمینه بهره‌برداری بهینه از این اثر با استفاده از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فراهم شود.

img

200 سال خاطره و محبوبیت کوچه مروی تهران را ماندنی کرده است

مطابق گز‌ارش‌های تاریخی، قدمت این کوچه به 200سال پیش می‌رسد؛ در آن زمان که مرزهای جغرافیایی ایران بسیار گسترده‌تر از امروز بود و خراسان بزرگ هنوز بخشی از آن سرزمین وسیع باستانی به شمار می‌رفت، شهرهای هرات، بخارا، مرو، سمر‌قند‌ و غیره از ایران جدا نشده بود. آن زمان شهر مرو حاکمی از طایفه قاجار به نام محمدحسین خان داشت.

img

حرفه ای گردش کنیم(2) طبقه بندی گروه گردشگران بر اساس هدف سفر

هر کشور می تواند با جذب گردشگران از سراسر دنیا به نفع چرخه اقتصادی درآمد زایی و همچنین اشتغال زایی کند. توریسم انواع مختلفی دارند که با توجه به عوامل گوناگون تقسیم بندی می شوند. با الفبای سفر به این تقسیم بندی ها می پردازیم.

img

مروری بر مقاصد گردشگری البرز، استان زیبای ناشناخته (6)گردشگری روستایی :”لورا”/جاده چالوس ،پیش از فراموشی…

جاده کرج –  چالوس ،پیش از فراموشی / تاریخ و داستان هایی که هرگز نشنیده اید. تا اواخر دوره قاجار، جاده ای بین کرج – چالوس وجود نداشته و تنها یک مسیر خاکی و مالرو، راه دسترسی به روستاهای این منطقه را تشکیل می‌داد

img

افتتاح نمایشگاه «انسان در جست‌وجوی منابع» و «مرگ در نمک» در موزه ملی ایران

­نمایشگاه‌های «انسان در جست‌وجوی منابع، گزیده‌ای از آثار موزه معدن آلمان از شهر بوخوم» و «مرگ در نمک: آثاری از معدن نمک چهرآباد زنجان» در محل موزه ملی ایران به صورت رسمی گشایش یافت.

img

مروری بر مقاصد گردشگری البرز، استان زیبای ناشناخته (3)آشنایی با کاخ سلیمانیه

یکی از پسران فتحعلی شاه که سلیمان میرزا نام داشت فرمانروای منطقه کرج بوده و این قصر هم مقر اقامت او بوده است.در تالار این بنا، دو نقاشی کشیده شده است در تابلوی بارعام فتحعلی شاه، سلیمان میرزا به صورت کودکی در کنار تخت طاووس تصویر شده‌است.( بی نظیر و کم نظیر )

img

ارزیا‌با‌ن یونسکو در کار‌وانسر‌ا‌ی ینگی‌امام ساوجبلاغ /اولین اثر نامزد ثبت جهانی البرز

«کاروانسر‌ای ینگی‌امام ساوجبلاغ به عنو‌ان تنها اثر شاخص البرز در مسیر جاده ابریشم قرار گرفته و با پیگیری‌های انجام شده به عنو‌ان اولین اثر استان نامزد ثبت در فهرست میراث جهانی شده است.»

img

مروری بر مقاصد گردشگری البرز، استان زیبای ناشناخته (5)البرزسرزمین ناشناخته های گردشگری/ساوجبلاغ دفتر زیبای خاطرات تاریخی

- استان البرز را همواره با عنوان ناشناخته نام برده ام . زیرا رهگذران تاریخی این جاده ها، هرگز نخواستند البرز را باچشم دل ببینند و کنجکاو دیدار جاذبه هایش نبوده اند.

img

مروری بر مقاصد گردشگری البرز، استان زیبای ناشناخته (4)بناهای تاریخی ،میراث مظلوم بی وارث

البرز سرزمین ناشناخته ها و زیبایی هایی است که خواندن فهرست جاذبه های مغفول مانده اش هوش از سر گردشگران می برد و آه دریغ از نهدشان بلند می کند که چرا این همه ثروت به سرمایه فرهنگ ساز و درآمد زا تبدیل نمی شود. در این باره فرصت دیگری گفتگو خواهیم کرد.

img

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو_ایران تشریح کردچگونه چشم‌انداز فرهنگی هورامان ثبت جهانی شد؟

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو_ایران، از ثبت جهانی چشم‌انداز فرهنگی هورامان (اورامانات) به‌عنوان بیست‌وششمین میراث ملموس کشورمان در فهرست میراث جهانی یونسکو خبر داد.

img

بازدید از پارک ایران کوچک پولی می شود برای گردش در پارک ایران کوچک بلیت بخرید

بازدید از پارک ایران کوچک تا پایان خرداد ماه رایگان است، ولی از ابتدای تیرماه، از گردشگران مبلغی به عنوان ورودی گرفته می‌شود.البته این خبر مسرت بخشی است که می تواند مجموعه پارک را از گزند گردشگران مخرب و بی هدف محفوظ نگدارد.