اجتماعی

تمامی اخبار در این سرویس را ببینید و بخوانید!

img

در نشست حمایت از خانواده و جوانی طرح شدمادران نیازمند شناسایی و حمایت می شوند

این روزها اجرای ماده ۲۴ قانون حمایت از خانواده وجوانی در دستور کار بسیاری ادارات قرار گرفته است و جلسه ای نیز روز گذشته در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز برگزار شد.

img

رتبه کشف جرم سرقت البرز در کشور 20 استنخستین نشست مقابله با سرقت استان البرز تشکیل شد

نخستین نشست «قرارگاه پیشگیری و مقابله با سرقت استان البرز» با حضور رئیس کل دادگستری، رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، فرمانده انتظامی استان و سایر اعضاء قرارگاه در محل دادگستری کل استان البرز برگزار شد.

img

وزیر کشور: ۵ هزار میلیارد تومان برای بهره برداری از پل شهید سلیمانی کرج اختصاص یافت

وزیر کشور در سفر به استان البرز، از اختصاص ۵ هزار میلیارد تومانی برای بهره برداری از پل شهید سلیمانی با مشارکت شهرداری کرج و وزارت راه و شهرسازی برای کاهش ترافیک تهران – کرج – قزوین خبر داد.

img

فرماندار در جمع تیم مدیریت بحران چهارشنبه سوری تبعات و مخاطرات مواد محترقه اطلاع رسانی شود

نسبت به آگاه سازی مردم به ویژه نوجوانان و جوانان از تبعات سوء استفاده بی محابا از مواد محترقه و پرتاب نارنجک های دستی اطلاع‌رسانی  اطلاع رسانی گسترده تری در سطح شهر صورت پذیرد.

img

استاندار البرز در شورای راهبردی استان و ترویج ازدواج:تفاوت نگاه نسل ها نیازمند همگرایی است

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: تمامی ما مدیران در جایگاه های مختلف باید پیرو منویات و دغدغه های مقام معظم رهبری در خصوص ترویج ازدواج، پیشگیری از طلاق و ترغیب زوجین به فرزند آوری اقدام ویژه ای را در دستور کار قرار دهیم.

img

ارائه خدمات الکترونیک قضایی به مددجویان زندان رجایی شهر

مدیر زندان رجایی شهر گفت: مددجویان این زندان به منظور رفاه حال، صرفه جویی در زمان، هزینه و همچنین سهولت در تسریع ارسال درخواست ها و دریافت پاسخ از مراجع قضایی از خدمات الکترونیک قضایی بهره مند شدند.

img

قتل های ناموسی در فقه و حقوق و بررسی چالش های پیش روی آن

مونا حیدری متولد ۱۳۸۳ در اهواز بود. ۱۴ ساله بود که به عقد پسر عموی خود در آمد و صاحب یک فرزند شد .......درباره جایگاه و تاثیرات قتل های ناموسی در اجتماع و قانون نگاهی جدی و فراتر از هیجانات فضای مجازی داشته باشیم.

img

بازداشت سه نفر از مدیران سابق شهرداری نظرآباد به دلیل ترک فعل؛ صدور کیفرخواست «پرونده قبرخواری»

روح الله احمدی با اشاره به رسیدگی به پرونده موسوم به قبرخواری در این شهرستان گفت: رسیدگی به این پرونده با عنوان اتهامی اختلاس، جعل و استفاده از سند مجعول، کلاهبرداری، انتقال مال متعلق به غیر و تضییع بیت المال آغاز شد

img

لایحه اصلاحیه بهای خدمات شهرداری تصویب شد

به منظور ساماندهی درخواست های مربوط به تراکم های مازاد بر طرح تفصیلی در کاربری های مختلف که بعضا تناسب شهری را با چالش مواجه می نماید و نیز با هدف ایجاد تناسب و کنترل رشد همگون شهر،واقعی سازی اخذ هزینه خدمات عممومی با این لایحه موافقت شد.

img

شهرداری همچنان مجوز ساخت صادر می کند۵۴ هزار پلاک ثبتی البرز روی گسل زلزله

بهمن 1399 استاندار سابق شهبازی اعلام کرده بود 5۴ هزار پلاک ثبتی در استان روی گسل زلزله است و باید اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از آسیب ها در این بخش انجام شود.امروز بعد یکسال مدیرکل مدیریت بحران استانداری فقط همان حرف ها را تکرار می کند...

img

آشغال خورها جیب بازیافت را هم زدند!ضرورت بررسی سرقت چند میلیارد تومانی از کارخانه بازیافت شهرداری کرج

رئیس کمیسیون فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شورای شهر کرج گفت: با توجه به حجم سرقت و سازماندهی بودن آن از دستگاه قضا درخواست داریم به موضوع سرقت میلیاردی از کارخانه بازیافت زباله شهرداری ورود کند.

img

نایب رییس شورای اسلامی کرج عنوان کرد:اعضای شورای شهر تضمین کننده منافع و مصلحت شهروندان

علیرضا رحیمی با بیان اینکه انتخاب شهردار اولویت شورای شهراست، گفت: اعضای شوراهای شهر به عنوان مهم‌ترین عامل اداره هر شهر، می‌توانند تضمین کننده منافع و مصلحت شهروندان باشند و نقشی مهم در بهبود عملکرد شهری دارند.

img

فرایند انتخاب شهردار محصول کارِ کارشناسی است

شورا دو لایحه دو فوریتی را مصوب کرد که مهمترین آنها مربوط به کمک صد میلیارد ریالی به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی البرز جهت خریداری تجهیزات پزشکی و کمک به پروسه درمان بیماران کرونایی می شود که نحوه تخصیص و نظارت بر حُسن هزینه کرد اعتبار نیز پیش بینی شده است.

img

سخنگوی شورای جدید اسلامی شهر کرج:شورای اسلامی ششم کرج با آزمون و خطا فرصت خدمت به مردم را نمی سوزاند!

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه در گام دوم انقلاب اسلامی فرصتی برای آزمون و خطا نداریم و انتظارات جامعه از نیروهای انقلابی و ولایی شفاف و مشخص است، اظهار داشت: دیوار بی اعتمادی بین شهرداریها و مردم باید برچیده شود و افکار عمومی در عمل شاهد شفاف سازی، ارتقاء شاخص های عملکردی و ایجاد فضای سالم برای انجام کارهای مهم و زیرساختی باشند.

img

فرماندار کرج:موج کرونای دلتا کرج را در نوردیده است/بیمارستان‌ها جای خالی ندارند

البرز معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج مراسم‌ها، همایش‌ها، اجتماعات و همین‌طور مراسم عروسی و عزا را در شرایط فعلی خطرناک توصیف و اعلام کرد: تمامی فعالیت‌هایی که ایجاد اجتماعات را در پی داشته باشد ممنوع است.وضعیت بیماری نگران کننده است و شیوع آن نیز با سرعت بالا و افسار گسیخته بسیاری از شهروندان کرجی  و خانواده هایشان را گرفتار و داغدار کرده است.

img

گام به گام با قانون (3):شکواییه چیست؟

شهروندان عزیز در این مقاله به مبحث شکواییه خواهیم پرداخت در حقیقت همان زمانی که شخصی از وقوع جرمی آسیب میبیند جهت پیگیری جرم و جبران خسارت ( درصورت وقوع جرم ) می تواند شکواییه طرح کند و مرجع مراجعه کننده آن برحسب موضوع متفاوت است اما بصورت عام در صلاحیت دادسرا می باشد

img

اتفاق کوچکی نبود که ما ۲۱ نفره رفتیم اما ۱۹ نفر برگشتیم!بیانیه خبرنگاران بازمانده از واژگونی اتوبوس

۴۰ روز از آن چهارشنبه شوم می‌گذرد. چهارشنبه دوم تیر ۱۴۰۰. عصر تلخ و تیره‌ای که اتوبوس خبرنگاران محیط زیست ایران در مسیر فرعی پیرانشهر به نقده در استان آذربایجان غربی، واژگون و جامعه ایران داغدار شد. داغدار خبرنگاران؛ «مهشاد کریمی» و «ریحانه یاسینی» که جان عزیزشان را در این سانحه هولناک از دست دادند.

img

معاون قضایی پیگیری پرونده های خاص دادگستری خبرداد:کاهش 23 درصدی سرقت به عنف در استان البرز

سومین جلسه قرارگاه پیشگیری و مقابله با جرایم خاص استان البرز با حضور رئیس کل دادگستری استان، رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب کرج، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، فرمانده انتظامی استان و جمعی از روسای پلیس های تخصصی در دادگستری کل استان البرز با محوریت بررسی دستاوردها و روند فعالیت قرارگاه برگزار شد.

img

گشایش آزمایشی طولانی ترین تونل خاورمیانه در البرز

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: همزمان با عید سعید غدیر خم با دستور رییس جمهور محترم، لاین رفت بزرگترین تونل کشور و خاورمیانه به طول ۶.۵ در منطقه دو آزادراه تهران_شمال واقع در محدوده جغرافیایی البرز رسماً مورد بهره برداری قرار گرفت.

img

الزام یا اختیار دانش آموزان از اول مهر برای حضور در مدرسه منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا

باید ستاد ملی کرونا در این باره تصمیم بگیرد البته مطالعات گسترده جهانی و تجربه غالب کشورها حاکی از آن است که مخاطره ای متوجه دانش آموزان نیست اما دور بودن از مدرسه مخاطرات قطعی دارد. همه تلاش ها در جهت آموزش باکیفیت است.

img

ساز و کار جمع آوری به موقع پسماندهای شهری به جد در دستور کار شهرداری ها قرار گیرد

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اشاره به ابراز گله مندی برخی از شهروندان در خصوص عدم جمع آوری بموقع پسماندهای شهری در مراکز دپوی موقت و گاها سوزاندن آنها توسط عوامل ناشناس، متذکر شد:

img

همزمان با هفته عفاف و حجاب «طرح عفیف» در البرز راه اندازی شدطرح مشکلات بانوان شاغل در راستای طرح کرامت

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری البرز از راه اندازی «طرح عفیف» همزمان با هفته عفاف و حجاب به منظور ارتقای ارزشهای اخلاقی و تامین امنیت زنان در فضای شغلی خبر داد.

img

بازدید دادستان مرکز استان البرز از منطقه ویژه اقتصادی پیام: تاکید بر حل مشکل دسترسی مسافران به فرودگاه

مددی در بازدید از منطقه ويژه اقتصادي و فرودگاه بين المللي پیام گفت: این منطقه با داشتن چندين واحد توليدي و صنعتي يكي از مراكز مهم توليدي در استان است كه دستگاه قضا تلاش خواهد كرد تا در توسعه توليد و اشتغال و رفع موانع اين منطقه اقداماتي انجام دهد.

img

تذکر وزیر بهداشت به "جهانپور" در مورد توئیت جنجالی

وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در نامه ای به دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، با اشاره به برخی حواشی پیرامون گفتمان درخصوص واردات واکسن در فضای مجازی، گفت: صبوری، تاب آوری و خوشرویی در کردار و بهره گیری از واژگان نفیس و پاکیزه در گفتار، انتظار همه فرهیختگان، بزرگان و مردم شریف و نجیب و قدرشناس کشور از همه ماست.

img

به مناسبت هفته ملی بدون دخانیات؛ بیانیه جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران

دخانیات یکی از بزرگ‌ترین صنایع مرگ‌آفرین جهان است که طبق آمار سازمان جهانی بهداشت سالانه بیش از هشت میلیون نفر را در جهان به کام مرگ می‌کشاند، از این تعداد حدود یک‌میلیون و 200 هزار نفر به علت استعمال دود دست دوم (دود تحمیلی دخانیات) جان خود را از دست می‌دهند که بیش از 3۰۰ هزار نفر از این تعداد را کودکان تشکیل می‌دهند.

img

جزییات سقوط صخره در قطعه دو آزادراه تهران- شمال

­مدیرعامل شرکت آزادراه تهران - شمال ریزش تونل در منطقه ۲ آزادراه را تکذیب کرد گفت: علت حادثه روز شنبه در منطقه ۲ آزادراه تهران - شمال، سقوط بخش عظیمی از بدنه کوه در بیرون دهانه تونل بود و ریزش تونل رخ نداده است.

img

خشک‌ترین تابستان 50 سال اخیرخشک‌ترین تابستان 50 سال اخیر در راه است

 در سال آبی جاری (از مهر 1399 تا پایان شهریور 1400) بزرگترین خشکسالی نیم قرن اخیر خود را تجربه می‌کند. به‌طوری که میانگین بارش‌های امسال حتی بیش از 50 درصد کمتر از متوسط بلندمدت است. شدت کم‌بارشی در برخی از استان‌ها بیشتر است و بحران در بعضی از مناطق جدی‌تر.

img

ساوجبلاغ بوی گل می دهد ،روستای قاسم آباد را دریاب

برداشت گل محمدی از مزارع استان البرز با مساحتی بالغ بر ۳۵ هکتار در شهرستان ساوجبلاغ آغاز شده است. این مزارع با استفاده از روش‌های نوین کشت و آبیاری احداث شده و میزان عملکرد محصول آن از میانگین کشوری بیشتر است.