شنبه، 05 آذر 1401 - 12:38

بزرگراه شمالی، ۷ هزار میلیارد تومان دیگر هم طلب کرد

برای تکمیل بزرگراه شمالی همچنان ۷ هزار میلیارد تومان دیگر نیاز است.

آیین باور - رییس شورای شهر کرج اعلام کرد در حالیکه 75 درصد از پروژه بزرگراه شمالی به اتمام رسیده است برای تکمیل باقی مانده این مسیر، حدود ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است.

علی قاسم‌پوربا اشاره به اینکه این مبلغ در بودجه عمومی دولت عدد بزرگی نیست  گفت: از تاثیر آن در پروژه نمی توان غافل شد.

این مطلب در نشست مشترک شهرداران و روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌های کشور که در اصفهان برگزار شد، مطرح گردید و رئیس شورا در پاسخ به اینکه کلانشهر کرج چه مطالبه‌ای از بودجه ۱۴۰۲ کشور دارد، تخصیص اعتبار برای تکمیل پروژه بزرگراه شمالی را یکی از مهمترین مطالبات کرد

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در برنامه هفتم هم به پروژه‌هایی که می‌تواند گره گشای مشکلات مردم باشد، پرداخته شده است، در بودجه سال آینده حتما بر تکمیل ابر پروژه‌هایی که علاوه بر شهروندان کرجی، به سایر هموطنان هم خدماتی ارائه می‌دهد، تاکید می‌شود.

وی ادامه داد: همانطور که می‌دانید بخشی از ادامه بزرگراه همت به اتوبان تهران – کرج اتصال پیدا می‌کند که این مسیر شاهراه تردد مسافران ۱۴ استان کشور است.گفت حدود ۵۰ درصد مسافران کشور از این مسیر تردد دارند و به واسطه حجم بالای تردد خودروها، به ویژه در ایام تعطیل، شاهد ترافیک سنگینی در این محدوده هستیم.

رییس شورای شهر کرج با اشاره به اینکه تکمیل بزرگراه شمالی می‌تواند در بحث پدافند غیرعامل کشور هم  موثر واقع شود، افزود: در این شرایط اگر مساله‌ای برای بزرگراه کرج- تهران بیفتد مشکلات زیادی در پی خواهد داشت و تکمیل این پروژه می‌تواند بخشی از دغدغه‌های موجود در بحث پدافند غیر عامل در این محدوده را برطرف کند.

قاسم‌پور اضافه کرد: بدیهی است اگر قرار باشد این پروژه با اعتبار مدیریت شهری کرج به اتمام برسد، مردم باید سال‌ها انتظار بکشند بنابراین انتظار می‌رود دولت در این خصوص پای کار بیاید و در بودجه ۱۴۰۲، ردیف مشخصی برای تکمیل این پروژه در نظر بگیرد.

کدخبر: 1017

خبرنگار: فریبا کلاهی