یکشنبه، 08 بهمن 1402 - 20:12

فعالیت ستاد تنظیم بازار آغاز شد

از ۱۰ بهمن ماه فعالیت ۱۴۰۰ غرفه عرضه مستقیم کالا آغاز می شود.

آیین باور دستور تشکیل تیم ویژه نظارت و کنترل و مدیریت تهیه، توزیع و کیفیت میوه ایام پایانی سال صادر شد.

 مجتبی عبداللهی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان که روز یکشنبه ۸ بهمن ماه ۱۴۰۲ در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با گرامیداشت ایام الله دهه فجر و چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: با هدف تنظیم بازار و عرضه مستقیم کالا برای ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان، نمایشگاه های بهاره و عرضه کالا زودتر از موعد آغاز می‌شود. 

وی ادامه داد: حدود ۱۴ نمایشگاه بهاره و عرضه مستقیم کالا با بیش از هزار و ۴۰۰ غرفه در سراسر استان از ۱۰ بهمن ماه برپا می‌شود و ضرورت دارد اطلاع رسانی لازم به مردم صورت گیرد. 

عبداللهی گفت: تهیه، توزیع و کیفیت میوه ویژه ایام پایانی سال باید تحت کنترل تیم نظارتی متشکل از ماموران دستگاه های مربوطه، دنبال شود. 

وی افزود: باید غرف توزیع میوه ایام پایانی سال طی همراهی شهرداری ها و جهادکشاورزی استان در سراسر البرز برپا و فعالیت غرفه داران رصد شود.

استاندار البرز با اشاره به ضرورت ایجاد محل دائمی عرضه پوشاک اسلامی با توجه به تقاضای مردم، گفت: اداره کل صمت و شهرداری های استان باید مکان دائمی مناسب و درخوری برای عرضه پوشاک اسلامی پیش بینی کنند.

وی افزود: راه اندازی غرف عرضه پوشاک اسلامی در نمایشگاه های ایام پایانی سال نیز از جمله مواردی است که باید در دستور کار برگزار کنندگان قرار گیرد.

عبداللهی با تاکید بر اهمیت نظارت ویژه بر عرضه محصولات غذایی، رستوران ها و غذاخوری های استان، گفت: واحدهای متخلف باید شناسایی و اعمال قانون شوند و واحدهای نمونه نیز مورد تشویق قرار گیرند.

وی افزود: صنوف خوشنام و شاخص البرز، لوح تقدیر رتبه بندی شده مشترک اداره کل صمت، اتاق اصناف و اداره بهداشت را دریافت می کنند.


کدخبر: 1528