سه‌شنبه، 12 تیر 1403 - 11:15

مهلت قانونی تبلیغات دوردوم چه زمانی است ؟

۲۴ ساعت قبل از رأی گیری تبلیغات مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری پایان می‌یابد.

آیین باور -  مرتضی ولی‌پوری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز و رئیس ستاد انتخابات استان با اشاره به برگزاری مطلوب دور اول انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری در روز جمعه ۸ تیرماه ۱۴۰۳، گفت: ستاد انتخابات کشور نتایج رسمی انتخابات را اعلام کرد و هیچ‌کدام از نامزدها نتوانست ۵۰ درصد + یک رأی را کسب کند. طبق این اعلام، آقایان مسعود پزشکیان و سعید جلیلی به ترتیب با ۱۰۴۱۵۱۹۱ و ۹۴۷۳۲۹۸ رأی به مرحله دوم رفتند تا سرانجام تشکیل دولت چهاردهم به روز ۱۵ تیرماه ۱۴۰۳ موکول شود.

وی افزود: پس از تأیید صحت انتخابات توسط شورای نگهبان مرحله دوم انتخابات در روز جمعه مورخه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۳ در ۱۳۴۵ شعبه استان  البرز برگزار خواهد شد.  

رئیس ستاد انتخابات استان تصریح کرد: طبق ماده ۶۷ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری "فعالیت انتخاباتی در مرحله دوم از تاریخ اعلام رسمی نتایج قطعی آراء مرحله اول شروع و تا ۲۴ ساعت قبل از آغاز اخذ مرحله دوم ادامه‌ خواهد یافت." 

ولی پوری در انتها گفت: بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور، بعد از تأیید صحت انتخابات و اعلام اسامی دو نفری که در مرحله دوم رقابت می‌کنند، با اعلام وزارت کشور تبلیغات آغاز شده و زمان‌بندی تبلیغات نیز طبق جدول زمان‌بندی به‌گونه‌ای است که تا ۲۴ ساعت قبل از آغاز رأی‌گیری خواهد بود.

کدخبر: 1853