خانه / آخرین نوشته ها / در دستور کار بنیاد مسکن قرار گرفت: جابجایی ۱۶ روستای مناطق زلزله زده

در دستور کار بنیاد مسکن قرار گرفت: جابجایی ۱۶ روستای مناطق زلزله زده

آیین باور – نصوری معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان کرمانشاه گفت: برای جابجایی این تعداد روستا ۱۲ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

مرکز کرمانشاه نصوری معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان کرمانشاه گفت: این ۱۶ روستا باجابجایی ۱۶ روستای مناطق زلزله زدهمشکلاتی از جمله ریزش سنگ، رانش زمین، صعب العبور بودن مسیر و سست بودن زمین مواجه هستند و کار جابجایی آن‌ها هم اکنون در حال انجام است.
نصوری تصریح کرد: این روستا‌ها در شهرستان‌های کرمانشاه، ثلاث باباجانی، دالاهو، سرپل ذهاب و گیلانغرب قرار دارند و جمعیت هر یک از آن‌ها متغیر بوده و از ۲۰ خانوار تا ۱۰۰ خانوار در میان آن‌ها وجود دارد.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان کرمانشاه اعتبار لحاظ شده برای جابجایی این تعداد روستا را ۱۲ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: از محل این اعتبار که مربوط به ماده ۱۰ و ۱۲ قانون مدیریت بحران است کار جابجایی بخشی از ۱۷ روستای دیگر استان و نیز رفع مخاطره از محل استقرار ۲۲ روستای دیگر استان نیز در دستور کار قرار گرفته است.
نصوری با بیان اینکه روستا‌های دیگری نیز در استان هستند که نیاز به جابجایی دارند گفت: شناسایی این روستا‌ها نیاز به کار مطالعاتی دارد که انجام آن نیز اعتبار می‌خواهد و در این راستا برای تامین اعتبار درخواست خود را به استانداری داده ایم.
این مسئول افزود: برای ۱۶ روستای مذکور مکانی در نزدیکی همان روستا‌ها مشخص شده و طرح هادی و انجام کار‌های زیربنایی و شن ریزی و خیابان کشی انجام شده و پس از آن ساخت و ساز خانه‌های روستایی به کمک اهالی و ستاد بازسازی انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: تاکنون طرح هادی ۹ روستا تهیه شده و طرح هادی هفت روستای دیگر نیز در حال آماده سازی است.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

میلاد امام موسی کاظم(ع) مبارک باد

آفرینش، سوره ای از مهر اوبر لب هستی، تبسّم کاظم است مُصحف اخلاص و قاموس …

مسجد پیرزن / عجیب ترین مسجد ایران و جهان

چندى پیش در میانه صحن کبیر گوهرشاد، محوطه مربع مستطیلى بود از سنگ، با نرده …

دیدگاهتان را بنویسید