سه‌شنبه، 28 فروردین 1403 - 16:13

وزیر کشور :

کرج اولین شهر بهره بردار اتوبوس برقی در کشور است

ضرورت توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی برقی از کرج به تمام کشور

آیین باور  رونمایی از ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی و جایگاه شارژ این خودروها ظهر امروز سه شنبه با حضور وزیر کشور در کرج انجام شد.

وزیر کشور در حاشیه این مراسم گفت : راه اندازی اتوبوس‌های برقی تحولی مهم در حمل و نقل شهری کشور است که برای نخستین بار در سطح استان البرز و شهر کرج به اجرا درآمده است.

احمد وحیدی گفت: کلانشهر کرج اولین شهر کشور است که از مزایای اتوبوس‌های برقی بهره مند می شود.  

وحیدی با اشاره به ساخت ۵۰ تا ۶۰ درصد از قطعات اتوبوس‌های برقی در کشور، این خودروها را به نوعی ساخت داخل عنوان و اضافه کرد: تلاش‌ها برای بومی سازی کامل این اتوبوس‌ها ادامه دارد.  

وی ادامه داد: همچنین تلاش‌ می‌کنیم با اختصاص یارانه و با کمک شرکت سازنده بتوانیم از مزایای تولید و توزیع اتوبوس های برقی در شهرهای پرجمعیت و آلوده کشور استفاده کنیم.  

وی افزود: زیر ساخت‌های مورد نیاز این اتوبوس‌ها در کرج در حال تامین و تکمیل است.  در کنار برقی سازی اتوبوس‌ها، پروژه برقی سازی تاکسی‌ها نیز در دست اقدام قرار گرفته است تا بتوانیم از آلودگی زیست محیطی شهرها بکاهیم.  

این مسئول با اشاره به اهتمام دولت و مدیریت شهری کرج برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام عمرانی البرز از جمله آزاد راه شهید سلیمانی کرج گفت: عملیات تکمیل این پروژه با سرعت در حال انجام است.  

وحیدی افزود: با تکمیل آزاد راه شهید سلیمانی بخش زیادی از ترافیک کلانشهر کرج و استان البرز روان سازی خواهد شد.

شهردار کرج نیز ضمن ارایه گزارش کوتاهی در مورد بودجه شهری کرج، عنوان کرد: خوشبختانه امسال بودجه شهری از حدود چهار هزار میلیارد تومان به ٢١ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.  

شهردار تاکید کرد: شهروندان کرجی شاهد هستند که به همت مدیریت شهری امروز شهر کرج به یک کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شده و یکی از این پروژه های بزرگ عمرانی راه اندازی خط اتوبوس بی آر تی در خرداد ماه امسال است.  

مهرداد کیانی گفت: بنا به دستور اکید وزیر محترم کشور از همین فردا صبح اتوبوس های برقی کرج در خیابان شهید بهشتی آن هم به صورت رایگان در خدمت شهروندان خواهد بود.

شهردار کرج در بخش پایانی صحبت‌های خود افزود: همچنین با هماهنگی لازم با سازمان شهرداری‌ها برای خرید تاکسی برقی نیز برای شهر کرج اقدام شده و باز هم کرج اولین شهر کشور خواهد بود که تاکسی برقی در آن فعال می‌شود.

کدخبر: 1622