سه‌شنبه، 21 فروردین 1403 - 11:22

تقاطع موذن- جمهوری از برنامه عقب مانده است

عدم همکاری پیمانکار نسبت به تعهد در اتمام پروژه تقاطع غیر همسطح شهدای غزه

آیین باور-  یکی از پروژه های اولویت دار شورا تقاطع غیر همسطح شهدای غزه در تلاقی با بلوار "شهید موذن و جمهوری اسلامی" است،

 این پروژه حدود سه سال قبل با رقم 223 میلیارد تومان نسبت 60درصد نقد و 40 درصد تئاتر ابلاغ شد. 

نایب رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج با یادآوری این موضوع که حدود یک ماه و نیم بعد از ابلاغ پروژه، مجوز جابجای درختان صادر شد، به مدت  14ماهه پیمان آن اشاره و بیان کرد:  با وجود تاخیراتی که از باب زمین دانشگاه هنر،  اختلافات دانشگاه آزاد و جابجایی تاسیسات برقی در مسیر پروژه توسط شرکت برق به وجود آمد، اما تا کنون پیشرفت حدود 50درصدی داشته است.

 عضو شورای اسلامی شهر کرج درصد پیشرفت پروژه را در مقایسه با عدد روزشمار نامناسب اعلام کرد و گفت: تابلوی روز شمار عدد 77 روز مانده به پایان پروژه را نشان می دهد و باید گفت که سرعت اجرای کار در این پروژه لاک پشتی است.

 وی با تاکید بر کم کاری از سوی پیمانکار پروژه یاد شده، عنوان کرد: پیمانکار محترم در سنوات گذشته در قرارداد کنارگذر مهرشهر با مبلغ 90میلیارد تومان که تا کنون حدود 50درصد جذب ریالی داشته، فعال بوده ولی تا کنون کار را با مماشات شهرداری به تعویق انداخته و ظاهراَ تمایل هم ندارد قرارداد را به سرانجام برساند.

 نایب رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج ضمن ابراز رضایت از روند پیشرفت دیگر تقاطعات غیرهمسطح، مجدد به کارشکنی پیمانکار اشاره و تصریح کرد: طبق مفاد پیمان و شرایط قانونی، پیمانکار موظف است پروژه را در زمان تعیین شده به اتمام برساند و در صورت کم کاری یا ناتوانی پیمانکار، باید طبق شرایط قانونی با وی برخورد شود.

  وی همچنین به موضوع مطالبات تهاتری پیمانکاران که عدد قابل توجهی بود و باعث کندی پروژه ها می شد اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این مورد با دستور شهردار و دو معاونت های (مالی اقتصادی و فنی  وعمرانی) برای تمامی پیمانکاران ظاهراَ برطرف شد و بهانه ای برای عدم پیشرفت پروژه ها وجود ندارد. 

 به شهروندان عزیز براساس مفاد پیمان قول داده ایم اوایل تیرماه این تقاطع به اتمام برسد و ضروری است با این رویکرد پیمانکار به جد برخورد و ادامه روند و سرعت اجرای پروژه اصلاح شود.


کدخبر: 1615