شنبه، 01 اردیبهشت 1403 - 19:41

دزدان 40 باغ تالار اعتراف کردند

پلیس البرز از دستگیری سارقان اماکن خصوصی خبر داد.

معاون هماهنگ کننده پلیس استان البرز از دستگیری دو سارق اماکن خصوصی و اعتراف آنها به ۴۰ فقره ‏سرقت از تالارها و باغ ویلاهای اطراف کرج خبر داد.

سرهنگ پیمان لطیفی مطرح کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت از تالارهای مناطق اطراف کرج، رسیدگی به پرونده در دستور کار پایگاه یکم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی ساعات و شیوه‌های به کار گرفته شده در سرقت، اطلاعات گردآوری شده در اختیار واحدهای گشتی پلیس قرار گرفت و در نهایت یکی از سارقان حین سرقت توسط عوامل کلانتری ۱۲ چمران دستگیر شد.

به گفته سرهنگ لطیفی، متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی با مشاهده مستندات پلیس به ارتکاب ۴۰ فقره سرقت از تالارها و باغ ویلاهای اطراف شهر کرج با همدستی یک نفر دیگر اعتراف کرد.

معاون هماهنگ کننده پلیس استان البرز از دستگیری همدست متهم خبر داد و بیان کرد: همه مالباختگان این پرونده شناسایی و به همراه سارقان برای انجام مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

وی از دستگیری یک مالخر اموال مسروقه نیز خبر داد و گفت: سارقان معمولاً اماکنی را برای سرقت انتخاب می‌کنند که فاقد تجهیزات ایمنی است، بنابراین شهروندان می‌توانند با تجهیز اماکن خود به دوربین مداربسته و دزدگیر سارقان را در رسیدن به اهدافشان ناکام بگذارند.


کدخبر: 1628