شنبه، 01 اردیبهشت 1403 - 19:22

استاندار در قرارگاه مسکن استان:

البرز در مکران سرمایه گذاری می کند

باید با برنامه ریزی دقیق در طرح سواحل جنوبی مکران حضور یابیم.

آیین باور -  استاندار البرز گفت: به عنوان یکی از استان‌های معین طرح سواحل جنوبی مکران باید طرح و برنامه‌ای دقیق با هدف جذب سرمایه گذاران، ایجاد بسترهای اشتغال و ساخت واحدهای مسکونی در دستور کار داشته باشیم. 

مجتبی عبداللهی روز شنبه ۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در جلسه قرارگاه مسکن استان که در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، پس از ارائه گزارش اداره کل راه و شهرسازی استان در خصوص طرح توسعه سواحل مکران، افزود: البرز نیز از استان های معین با هدف سرمایه گذاری در سواحل جنوبی کشور است. 

وی ادامه داد: یکی از طرح‌های مناسب و کارشناسی شده ایجاد و احداث ۲۷ شهرک ساحلی جدید است که هدف‌گذاری ایجاد آن انجام شده است.

عبداللهی گفت: بر این باور هستیم که برای ترغیب جمعیت و سرمایه گذاران، ابتدا باید زیرساخت های اقتصادی و بسترهای اشتغال فراهم شود.

وی افزود: مکان یابی ۲۷ نقطه سکونتگاهی جدید ساحلی در ۴ استان جنوبی کشور با رویکرد مولدسازی صورت گرفته است. 

استاندار البرز گفت: این طرح هم‌پیوندی با استان‌های فاقد ساحل محسوب می‌شود و البرز نیز جزو ۱۱ استان معین این طرح به شمار می‌رود. 

وی افزود: استان های معین می توانند از این فرصت استفاده کرده و مشروط به بهره برداری حساب شده و برنامه ریزی در جهت جذب سرمایه گذاران، ارزش افزوده حاصله را به استان خود منتقل کنند.

استاندار البرز گفت: مشاغل دریاپایه همچون پرورش ماهی در قفس و پرورش میگو در خشکی در برخی از نقاط این سواحل، توجیه اقتصادی بسیاری خوبی دارد.

وی افزود: برای ورود به این طرح باید طی نشست های تخصصی، تصمیم گیری مناسبی کرد.

عبداللهی در ادامه با اشاره به الحاق ۵۰۰ هکتار زمین به شهرجدید مهستان، گفت: این ظرفیت باید در راستای نهضت ملی مسکن و عمل به تعهدات این بخش مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی افزود: وضعیت انشعابات و زیرساخت های نهضت ملی مسکن که از گذشته باقی مانده و در تعاقب آن بخشی که در قالب نهضت ملی مسکن پیش بینی شده با برگزاری جلسه و بازدید های میدانی، بررسی شود.

عبداللهی گفت: اکنون حدود ۴۰ واحد با مشکلات و موانعی از گذشته در استان وجود دارد که باید در کمترین زمان ممکن برای رفع موانع آنها اقدام شود.

وی افزود: ایجاد شهرک مسکونی کارمندان در دستور کار استان است و بدنبال اراضی مناسب جهت تحقق این امر هستیم.


کدخبر: 1627