چهارشنبه، 05 اردیبهشت 1403 - 15:17

کلینیک ویژه بیمارستان امام حسین افتتاح شد

کلینیک تخصصی بیمارستان امام حسین(ع) توسط بنیاد خیریه پورکاشانی ساخته شده است.

آیین باور_دکتر مجتبی عبداللهی استاندار البرز در آیین گشایش کلینیک ویژه بیمارستان امام حسین (ع) که صبح روز چهارشنبه ، ۵ اردیبهشت ماه با حضور جمعی از مقامات استانی و دانشگاهی برگزار شد ، گفت : هفته سلامت فرصت مناسبی است تا ضمن  توجه به مقوله سلامت در جامعه از مجاهدت تلاشگران و  فعالان عرصه سلامت قدردانی کرد .

وی افزود:  سلامت از اهمیت بسزایی برخوردار است. در این حوزه ایثارگری های زیادی داشتیم و همچنان ادامه دارد. شهدای زیادی در راه حفظ سلامت مردم جان خویش را نثار کرده اند. 

وی ادامه داد :  کلینیک تخصصی بیمارستان امام حسین(ع) توسط بنیاد خیریه پورکاشانی ساخته شده است. خوشبختانه خیرین و واقفین در استان البرز بسیار فعال هستند. در حوزه ساخت بیمارستان ها و درمانگاه ها خیرین فعالیت های درخشانی داشته اند. موضوع خیریه و وقف از گذشته در کشور ما مرسوم بوده است . وقف وخیرات چشمه ای همیشه جاری است . 

دکتر عبدالهی ادامه داد: استان البرز از نظر زیرساخت های درمانی ضعیف است ولی طی این چند سال اقدامات خوبی صورت گرفت . تا پایان دولت سیزدهم 1500 تخت به تخت های استان افزوده خواهد شد  و در حال  حاضر  مجموع تخت های دولتی و خصوصی استان 3200 تخت می رسد . 

استاندار البرز خاطر نشان کرد:  در دولت سیزدهم توجه ویژه ای به  موضوع  سلامت و توسعه تخت های بیمارستانی شده است. امیدوارم بتوانیم تعداد تخت های بیشتری را با حضور رئیس محترم جمهور و وزیر محترم بهداشت تا پایان این دولت به بهره برداری برسانیم . 

وی افزود : در خصوص کادر درمان ،  پرسنل پزشکی و پرستاری برنامه ریزی هایی را انجام دادیم تا کادر درمان را تقویت کنیم و بتوانیم تعداد نیروهای بیشتری را جذب کنیم.من به نوبه خودم از تمامی همکاران بهداشت و درمان تقدیر می کنم .

وی همچنین در بخشی از صحبت های خود از اقدامات دکتر صیادی رییس دانشگاه و فعالیت های شبانه روزی دکتر شکیب رییس بیمارستان امام حسین (ع) در ساخت و تجهیز این کلینیک تشکرکرد.

کدخبر: 1647