???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آداب و رسوم / اولین جشن هنر بانوان هنرمند،ایران زمین برگزار شد

اولین جشن هنر بانوان هنرمند،ایران زمین برگزار شد

میتا نماد صلح و دوستی/ هنر اصیل رمزماندگاری و حیات فرهنگی یک کشور است/

مدیر عامل انجمن زنان مروج کارافرین صنایع دستی عقیق گفت:هنر اصیل رمزماندگاری و حیات فرهنگی یک کشور است و صنایع دستی بیانگر صنعت و هنر نیاکان و نشان دهنده ذوق و هنر مردم هر منطقه از یک کشور است که، حیات فرهنگی و اقتصادی هر کشوری مرهون آن می باشد.

نشست خبری اولین جشن هنر بانوان ایران زمین با حضور منیژه مختاری مدیر عامل  انجمن  بانوان  مروج  کارآفرین و هنرمند صنایع دستی عقیق، مینا بارانی دبیر برگزاری جشن هنر، ابراهیم صنوبر مدیر عامل موسسه بین المللی سفیران صلح( پدر صلح ایران) با اصحاب رسانه در محل فرهنگسرای عترت برگزارشد.

دبیر اولین جشن هنر بانوان هنرمند ایران زمین نقش زنان کارآفرین و هنرمند را در پیشبرد اهداف اقتصادی جامعه  و رشد و تعالی کشور به لحاظ ارتقای فرهنگی  مهم برشمرد و اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که می بایست از مغفولیت  خارج شود هنر دست هنرمندان زن ایرانی  است که توانسته در تمام اعصار سکوی افتخار را از ان خود نماید. هرچند در بسیاری از ابعاد مهم فرهنگی و هنری مورد بی مهری  واقع شده است. لذا پرداختن به موضوع مهم زنان مروج  کارآفرین و هنرمندان صنایع دستی امری بدیهی و فرصتی مغتنم است.

بارانی افزود: عنوان جشن هنر بانوان ایرانی فرصتی است جهت تبیین عملکرد و اقدامات هنرمندانه آنان  در چارچوب فعالیت های داخلی و خارجی، تا با برگزاری نمایشگاه هایی از این دست بتوان  هنر صنایع دستی ایران را به دیگر ملت ها شناسانده و برگی ازهویت ایرانی را به منصه ظهور در آورند.

اولین جشن هنر بانوان هنرمند ایران زمین
این مقام مسوول در برگزاری اولین جشن هنر بانوان هنرمند، هدف از برگزاری این نمایشگاه را برقراری پیوند با سازمان های مردم نهاد جهان دانست و تصریح کرد: تبادل هنر و هنرمندان  مانند حلقه های زنجیری است که می تواند  تمام جوامع  را به هم متصل نماید و فضایی مناسب جهت معرفی هنرمندان و کارآ،رینان و همچنین صنعتگران صنایع دستی ایران با دیگر ملت ها ایجاد نماید.

بارانی  با بیان این که، نمایشگاه هایی از این دست می تواند  زیرساخت های لازم را جهت جذب گردشگران خارجی  فراهم آوردگفت: صنعت توریسم و گردشگری صنعتی پویا و رقابتی است  که می توان با برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی آنهم در قالب  فرهنگ بومی  تمام عیار اقوام ایرانی( لباس، هنر، موسیقی، جاذبه های گردشگری) آن را پویاتر و عرصه را جهت جذب توریست هموارتر کرد.

هنر اصیل رمزماندگاری و حیات فرهنگی یک کشور است
مدیر عامل انجمن  بانوان  مروج  کارآفرین و هنرمند صنایع دستی عقیق نیز دراین نشست با اشاره به این مطلب که؛ هنر اصیل رمزماندگاری و حیات فرهنگی یک کشور است، تصریح کرد: صنایع دستی بیانگر صنعت و هنر نیاکان و نشان دهنده ذوق و هنر مردم هر منطقه از یک کشور است که، حیات فرهنگی و اقتصادی هر کشوری مرهون آن می باشد.

وی تاکید کرد: می بایست با رونق و معرفی هنر و هنرمندان صنایع دستی گام های بلندی در روند جهانی شدن برداشت .

عروسک میتا” به عنوان نماد پیام صلح و دوستی
محور دیگر سخنان مختاری به  “عروسک میتا” به عنوان نماد پیام صلح و دوستی در قالب ارائه هنر صنایع دستی بانوان هنرمند ایران زمین  در برپایی نمایشگاه های خارجی معطوف شدو اذعان کرد: با همکاری موسسه  بین المللی سفیران صلح و انجمن زنان مروج کارآفرین و هنرمند صنایع دستی عقیق، عروسکی با نام “میتا” که به معنای صلح و دوستی می باشد توسط زنان هنرمند طراحی شده که حامل پیام صلح و دوستی برای تمام مردم جهان است.

“میتا به زادگاهش برمی گردد”  ا
مدیر عامل انجمن  عقیق با بیان این مطلب که، “میتا به زادگاهش برمی گردد”  افزود: این عروسک در هر نقطه از جهان که باشد تمامی ملتهای جهان را به سفر به ایران که زادگاه اصلی مینا می باشد دعوت می نماید و شخصی که مینا را در دست دارد باید مینا را به ایران باز گرداند.

مختاری با اظهار امیدواری از رونق گردشگری و جذب توریست  با بهره گیری از هنرنمایی هنر زنان هنرمند ایرانی گفت: امید است با انجام این کارها بتوانیم هنر ایران و ایرانی و پیام صلح و دوستی و مودت ایرانیان را به گوش جهانیان برسانیم و بتوانیم از این طریق صنعت گردشگری ایران را رونق بخشیم.

جشن هنر بانوان ایران زمین 
وی  از برگزاری  جشن هنر بانوان ایران زمین به همت زنان دیپلمات  وزارت امور خارجه و موسسه بین المللی سفیران صلح خبر داد ویادآور شد: با هماهنگی های به عمل آمده توسط انجمن زنان مروج کارآفرین و هنرمند صنایع دستی و با همکاری انجمن زنان دیپلمات وزارت امور خارجه، اداره کل همکاری های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و موسسه بین المللی سفیران صلح، محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران 24 لغایت 27 مرداد ماه  میزبان حضور بانوان هنرمند از تمامی استان های کشور می باشد.

مسیحا اقتداریان

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

پیام های آموزشی در خصوص واکسن کرونا ویژه افراد بالای 70 سال

آیین باور- تزریق واکسن باعث می شود سیستم ایمنی بدن در صورت ورود عامل عفونی …

باورهای غلط و حقایق درباره واکسن های کووید 19

یکی از عللی که برخی از افراد را در واکسن زدن دچار تردید می نماید …

عرصه و حریم تپه باستانی عرب‌آباد ساوجبلاغ، آزاد شد

آیین باور_ فرمانده یگان‌حفاظت میراث‌فرهنگی البرز از آزاد‌سازی عرصه و حریم تپه باستانی عرب‌آباد قوهه …

پاسخی بگذارید