خانه / ایرانگردی / هر کردن با پیشرفت تکنولوژی زمینه را برای بروز پدیدهای ناهنجار اجتماعی فراهم می کند

هر کردن با پیشرفت تکنولوژی زمینه را برای بروز پدیدهای ناهنجار اجتماعی فراهم می کند

آیین باور – در عصر ارتباطات، به جای مقابله و مقاومت در مقابل پیشرفت تکنولوژی، دانش و بینش خود را افزایش دهیم
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز گفت: قهر کردن با سرعت تکنولوژی نه تنها باعث پیشرفت ما نمی شود بلکه به مرور زمینه را برای بروز پدیده های نامانوس و ناهنجار اجتماعی فراهم می کند.

دکتر سعید ناجی با بیان این مطلب در آئین افتتاحیه اولین نمایشگاه رسانه های دیجیتال و بازی های رایانه ای استان البرز اظهار داشت: در عصر ارتباطات با پذیرش سرعت و پیشرفت تکنولوژی باید خود را با پدیده های جدید وفق داده و به جای مقابله و مقاومت خود را به دانش روز مجهز کرد.
وی افزود: برای تحقق این مهم باید با قانون گذاری متناسب با شرایط روز دنیا و بهره مندی از نقطه نظرات مراکز علمی و پژوهشی راهکاری بیندیشیم که به جای مقابله و یا مقاومت با سرعت تکنولوژی، اخلاق را پیوست آن کرده و آن را به دنیا صادر کنیم.
این مسئول ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این نمایشگاه که برای اولین بار در استان البرز برگزار شده است، خاطر نشان کرد: برگزاری اینگونه نمایشگاهها باعث می شود همگی سهم موثری در مسیر تحولات و توسعه استان داشته باشیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز تاکید کرد: برای دستیابی به این مهم باید به نقطه از بینش و آگاهی دست یابیم که بتوانیم تحولاتی که در حوزه های مختلف رخ می دهد، به رسمیت شناخته و با توجه به اینکه کشوری دینی و اخلاقی هستیم، در کنار استفاده بهینه از سیر تحولات، دین محوری و اخلاق مداری را در آن رعایت کنیم.
این مسئول یادآور شد: در این مسیر آنچه حائز اهمیت است این است که باید درک صحیحی از تحولات پیرامونی خودمان داشته باشیم اگر ما در مسیر واقعی درک تحولات قرار نگیریم حتما متضرر خواهیم شد چون آنچه در دنیا اتفاق می افتد و آنچه در دنیا به رسمیت شناخته شده، پذیرش سرعت تحولات است.
دکتر ناجی در بخش دیگری از سخنان خود به سیر تحولات و سرعت تکنولوژیک پرداخت و گفت: باید با افزایش دانش و بینش خود به جای قهر با تحولات و پیشرفت تکنولوژی، همسان با سایر ملل حرکت کرده و جلو برویم.
وی ادامه داد: بسیاری از موضوعات را طی سالهای گذشته تجربه کرده ایم بویژه که نخواستیم بپذیریم تحولات هر روز در حوزه تکنولوژی اتفاق می افتد. ابزارهایی که در حال حاضر به دنیا ارائه شده برای این است که بتوانند دانش خود را افزایش دهند و از تحولات سایر نقاط دنیا مطلع شوند. در این مسیر چاره ای جز این نیست که خود را همسان با سایر ملل حرکت داده و به جلو برویم.
وی افزود: بستن یک سری فضاها و یا محدودیت قائل شدن برای دسترسی امکانات و یا فضاهای رسانه ای باعث شده در بسیاری مواقع خود را محروم کنیم در صورتی که می توان علم خود را در معرض عموم قرار داده و باعث امیدآفرینی در میان مردم شویم چرا که در این مقطع زمانی بسیار ضروری است.
به گفته ناجی، تحولات صورت گرفته در حوزه دیجیتال باعث شده هر فعلی در هر جای دنیا رصد شده و قابل تحلیل و نقد باشد.
گفتنی است معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز در پایان سخنان خود از اولین نمایشگاه رسانه های دیجیتال و بازی های رایانه ای استان که در سالن باغ لاله های پارک شهید چمران کرج با حضور ۷۰ غرفه از امروز آغاز بکار کرد، بازدید بعمل آورد.
لازم به ذکر است این نمایشگاه از ۸ مرداد لغایت ۱۱ مرداد به مدت ۴ روز از ساعت ۳ بعد از ظهر تا ۱۰ شب میزبان علاقه مندان خواهد بود.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

دو ایستگاه متروی کرج در حال تکمیل است

عضو شورای اسلامی شهر کرج گفت: در کنار افزایش اتوبوس‌های درون شهری، در راستای تکمیل …

محدودیت هفت روزه شهرهای قرمز استان البرز اعلام شد

اعلام محدودیت های یک هفته ای در البرز به منظور توقف چرخه شیوع کرونا. اگر …

از فردا استفاده از ماسک در مکان های سرپوشیده جمعی الزامی است

ستادهای استانی برای اتخاذ تدابیر ویژه مقابله با کرونا در استان ها، مجاز شدند. ارائه …

دیدگاهتان را بنویسید