خانه / آخرین نوشته ها / ۷ اثر صنایع دستی البرز نشان مرغوبیت گرفت

۷ اثر صنایع دستی البرز نشان مرغوبیت گرفت

آیین باور- ۷ اثر صنایع دستی از استان البرز موفق به دریافت نشان مرغوبیت کالا شدند .

فخرالدین صابری مدیر کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان از برگزاری پنجمین دوره ارزیابی آثار صنایع دستی کشور برای اهداء نشان ملی مرغوبیت کالا خبر داد.
وی گفت: صنایع دستی و هنرهای سنتی یکی از مولفه های فرهنگ بومی و ملی هر کشوری هستند که البته در این خصوص کشور ایران جزو چند کشور اول جهان در حوزه هنرهای سنتی است و در این میان وظیفه نشر و پاسداری از این میراث ارزشمند به عهده وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی گذاشته شده است .
وی افزود :  با توجه به اهمیت و نقش صنایع دستی در اقتصاد کشورها ، سازمان جهانی صنایع دستی اقدام به ارزیابی مشترک کلیه آثار فاخر صنایع دستی از تمامی نقاط جهان هر دو سال یکبار کرده است تا این آثار پس از دریافت امتیازات لازم موفق به اخذ نشان جهانی اصالت یونسکو گردند.
وی اضافه کرد:  مقدمه معرفی آثار فاخر صنایع دستی کشور به سازمان جهانی صنایع دستی البته دریافت نشان مرغوبیت کالا از وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی است.
مدیر کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان البرز با اشاره به اینکه تا به امروز  ۶۷ اثر از هنرمندان استان البرز در ۴ دوره گذشته موفق به کسب نشان ملی مرغوبیت کالا شده اند  افزود: در پنجمین دوره داوری دریافت نشان ملی مرغوبیت کالا ۷ اثر از آثار ارائه شده توسط هنرمندان صنایع دستی استان البرز موفق به دریافت این نشان شده اند .
فخرالدین صابری در پایان گفت: در دو دوره گذشته مراسم اهداء نشان اصالت یونسکو ، ۳ اثر شاخص از هنرمندان البرز پس از گذراندن مرحله دریافت نشان ملی و دریافت بالاترین امتیاز برای شرکت در داوری ، موفق به کسب این نشان ارزشمند شده اند.  در دوره گذشته سهم ایران برای ارسال آثار منتخب ۷ اثر بوده است که از این بین ۲ اثر متعلق به این استان و از بین آثاری که موفق به کسب نشان جهانی یونسکو شده اند ۲ اثر از استان البرز بوده است و این نشان از ظرفیت های بالای استان البرز در میان استانهای قدرتمند صاحب صنایع دستی ایران دارد.    

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

معاون کل وزارت بهداشت پاسخ داد: لبنیات و آفلاتوکسین؛ واقعیت یا تشویش

آیین باور-دکتر حریرچی گفت: اینکه لبنیات حاوی آفلاتوکسین باشد اجتناب ناپذیر است و همیشه و …

استانداردهای درمانی برای گردشگران سلامت افزایش یافته است

مدیرکل نظارت بر درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: درگذشته دلالان آبروی نظام …

سایه‌های هیچ

سرپناهی در نزدیکی دره فرحزاد که به آسیب‌دیدگان موادمخدر، غذا، پتو و رختخواب گرم می‌دهد …

دیدگاهتان را بنویسید