خانه / ایرانگردی / بازدید ۸ روزه ژاپنی‌ها از بیابان لوت

بازدید ۸ روزه ژاپنی‌ها از بیابان لوت

گردشگران ژاپنی با سفر ۸روزه به خراسان جنوبی از جاذبه‌های بیابان لوت بازدید کردند.

معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ۱۱گردشگر ژاپنی در مدت  ۸روز از جاذبه‌های بی نظیر بیابان لوت در محدوده استان خراسان جنوبی و کرمان بازدید کردند. عربی افزود: این گردشگران ژاپنی با همراهی راهنما‌های محلی از جاذبه‌های بیابان لوت بازدید کردند. وی با بیان اینکه علاوه بر گردشگران اروپایی، اخیرا بیابان لوت مورد توجه گردشگران کشور‌های جنوب غربی آسیا نیز قرار گرفته است، ابراز امیدواری کرد:از این پس شاهد افزایش ورود گردشگران از مناطق مذکور به لوت خواهیم بود. این کویر بر اساس مصوبات امنیتی و ملاحظات ایمنی به سه بخش سبز (ورود آزاد)، نارنجی (نیازمند مجوز و با هماهنگی) و قرمز (ممنوعه) تقسیم شده و هرگونه ورود بدون مجوز به مناطق نارنجی و قرمز می‌تواند مخاطرات جدی برای امنیت گردشگران به دنبال داشته باشد.

مفقود شدن، گرفتار شدن در طوفان‌های کویری و یا زمین‌های نامناسب و صعب‌العبور از جمله مخاطرات سفر به مناطق حساس لوت است، ضمن این که کویر لوت در رصد اطلاعاتی نیروهای نظامی و امنیتی قرار داشته و عدم هماهنگی برای ورود به مناطق کویری (جز محدوده سبز) می‌تواند موجب بروز مشکل برای کسانی شود که مقررات ورود به کویر را نادیده گرفته‌اند. ورود به هر نقطه،خارج از حریم سبز در لوت، مجوز می‌خواهد. این ضوابط با نگاه میراث جهانی تعیین شده که ممکن است با نگاه‌های امنیتی هم‌پوشانی داشته باشد.

این تصمیمِاستان ناشی از حساسیت لوت از نظر حفاظت میراث طبیعی و محیط زیست و همچنین تامین امنیت مراجعان اعلام شده همچنین دو کیلومتر از دو طرف جاده نهبندان- شهداد در لوت شمالی، حریم سبز است که تردد در آن آزاد است، آیین‌نامه‌ها و تابلوهایی هم گذاشته‌ شده که مسافران طبق آن رفتار کنند.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

تفاهم نامه توریسم سلامت امضا شد، میراث فرهنگی البرز و بیمارستان امام خمینی همکاری می کنند

تفاهم نامه همکاری بین اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان البرز در …

رئیس کمیسیون فرهنگ‌ و هنر شورای کرج: دکه های پیاده راه آزادی کاربری فرهنگی هنری داشته باشند

رحیم خستوگفت::در مسیر پروژه پیاده راه آزادی فضای عرضه محصولات فرهنگی پیش بینی شود رئیس …

پرواز مسافرتی فرودگاه پیام از چهارشنبه آغاز می‌شود

مدیرکل بازرگانی فرودگاه پیام گفت: از چهارشنبه پرواز های مسافری فرودگاه پیام به مقصد اهواز …

دیدگاهتان را بنویسید