خانه / اقتصادی / دستگیری اعضای باند کلاهبرداری اسکیمری در البرز

دستگیری اعضای باند کلاهبرداری اسکیمری در البرز

آیین باور – رییس پلیس فتا استان البرز از دستگیری اعضای باند کلاهبرداری اسکیمری با ۵۰۰ فقره کلاهبرداری به ارزش ۲۰ میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ “محمد اقبالی”  گفت : در پی ارسال چندین فقره پرونده مشابه با موضوع برداشت غیر مجاز از حساب به پلیس فتا استان البرز، تحقیقات اولیه در خصوص چگونگی برداشت از حساب ها به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود : تحقیقات اولیه حاکی از آن بود که برداشت های صورت گرفته، از سوی افرادی حرفه ای صورت گرفته و با مبالغ برداشت شده اقدام به خرید طلا با کارت شناسایی جعلی در استان های مختلف کرده و در حال حاضر تحت تعقیب مراجع قضائی و انتظامی هستند.

این مقام انتظامی بیان کرد: بلافاصله فروشگاه هایی که متهمان از آن ها خرید کرده بودند، شناسایی شد اما در تحقیق از مالکان آن سرنخی از هویت دقیق متهمان شناسایی نشد و در مرحله بعد در بررسی پرینت حساب شکات محرز شد که تمامی آن ها از یک میوه فروشی در یکی از شهرهای شمالی کشور خرید کرده اند و در حال حاضر مغازه میوه فروشی تعطیل شده است .

سرهنگ اقبالی گفت: در ادامه ماموران با تلاش های شبانه روزی موفق به شناسایی هویت یکی از متهمان شدند که پس از انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه وی در استان تهران شناسایی و با دریافت نیابت قضائی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

وی افزود: متهم در بازجویی های اولیه اعتراف کرد که با همکاری یکی از دوستانش با راه اندازی یک باب مغازه میوه فروشی اجاره ای، در یکی از شهرهای شمالی اقدام به کپی کارت خریداران کرده و با کارت ملی فرد دیگری، اقدام به خرید از طلا فروشی های مختلف در چندین استان کرده اند.

رییس پلیس فتا استان البرز بیان کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهم یک قبضه سلاح کمری، ۵۰۰ عدد کارت بانکی خام، ۳۵ عدد کارت کپی برداری شده،یک عدد لپ تاپ و چند دستگاه اسکیمر کشف شد.

سرهنگ اقبالی با اشاره به شناسایی مخفیگاه همدست متهم در یکی از شهرهای شمالی کشور گفت: ماموران با دریافت نیابت قضائی به مخفیگاه این کلاهبردار حرفه ای اعزام شدند و در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه او نیز یک قبضه سلاح کمری دیگر کشف شد.

وی ادامه داد: متهم ردیف دوم پرونده در بازجویی های صورت گرفته یک آقا و یک خانم دیگر را که در امر پولشویی و خرید طلا و لوازم قیمتی با این باند همکاری داشتند معرفی کرد که هر ۲ آن ها با هماهنگی مقام قضائی در کرج دستگیر شدند.

رییس پلیس فتا استان البرز با بیان این که این باند اسکیمری ۵۰۰ فقره کلاهبرداری به ارزش ۲۰ میلیارد انجام داده اند، افزود: زمانی که مشتریان برای انجام خرید به فروشگاه ها مراجعه می کنند به هیچ وجه رمز کارت بانکی خود را در اختیار فروشندگان قرار ندهند و خود نسبت به وارد کردن رمز بانکی برای انجام مراحل خرید اقدام کنند تا از حساب و کارت بانکی شان سوء استفاده نشود.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

“نرخینه ” مرجع استعلام قیمت میوه و تره بار

شهروندان نرخ محصولات میادین میوه و تره بار را از نرم افزار «نرخینه» آنلاین استعلام …

توقف غارتگران مواریث تاریخی البرز در بن بست نظارت

تفاهم نامه همکاری مشترک برخورد جدی با سودجویان مواریث فرهنگی و تاریخی در استان البرز، …

۶۱ بیمار مشکوک به کرونا طی شب گذشته بستری شدند

از دیروز تا امروز ۱۷ شهریور – ۶۱ بیمار با علائم کووید ۱۹ در مراکز …

دیدگاهتان را بنویسید