خانه / البرز / تفاهم نامه ۴ جانبه توسعه زیست بوم فناوری شهرک تحقیقات کاوش امضا شد

تفاهم نامه ۴ جانبه توسعه زیست بوم فناوری شهرک تحقیقات کاوش امضا شد

دست همکاری وزیر صمت، معاون رییس جمهور، استاندار البرز و رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای تحقق انقلاب دانش بنیان در ایران کوچک/البرز هدفمند و برنامه محور برای ایجاد بسترهای اشتغال و تولید دانش بنیان حرکت می کندمقام عالی دولت در استان البرز گفت: تفاهم نامه ۴ جانبه توسعه زیست بوم فناوری شهرک تحقیقات کاوش که بین وزارت صمت، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداری البرز و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران امضا شد.

شهبازی در مراسم امضای تفاهم نامه ۴ جانبه توسعه زیست بوم فناوری شهرک تحقیقات کاوش که بین وزارت صمت، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداری البرز و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران روز چهارشنبه در محل وزارت صمت برگزار شد، افزود: اکنون با توجه به ظرفیت های موجود در استان نگرش ما برای ایجاد بسترهای اشتغال به سوی اشتغال در حوزه دانش بنیان و استارت آپ ها معطوف شده است.

وی ادامه داد: البرز قطب تولید داروهای بیوتکنولوژی در کشور محسوب می شود از این رو با احصا توانمندی های استان درصدد حرکت هدفمند در جهت اقتصاد دانش بنیان و صادرات محور برآمدیم.

شهبازی گفت: اکنون سیاست اصلی استان، حمایت پروژه های دانش بنیان، هایتک، نوآفرین استارت آپی است.وی افزود: با چنین رویکردی چندی پیش با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور، تفاهم نامه راه اندازی کارخانه نوآوری، با حضور رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور تفاهم نامه اجرای پروژه اشتغال مهارت محور با ظرفیت ایجاد اشتغال برای ۱۰ هزار نفر و راه اندازی صندوق نوآوری و شکوفایی با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد تومان صورت پذیرفت.

استاندار البرز اضافه کرد: اکنون مهمترین هدف ما در استان این است که توان و ظرفیت علمی و فناوری البرز را به کالای صنعتی و تجاری تبدیل کنیم که این تفاهم نامه ۴ جانبه گامی قدرتمند در راستای این امر است.

وی با اشاره به اینکه شهرک تحقیقات کاوش در ۱۰۰ هکتار مساحت در البرز پیش بینی شده، گفت: این بستر با توجه به رویکرد و اعتقاد استان به حمایت از تولید محصولات دانش بنیان است که با امضای این تفاهم نامه زیرساخت های عمومی این شهرک در البرز مهیا می شود.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

مساجد برای حضور نمازگزاران با رعایت پروتکل های بهداشتی باز است

ساعت کاری پاساژها به روال عادی بازگشت/همراهی مردم قابل تقدیر است نماینده عالی دولت در …

ریل گذاری قطار شهری کرج شهریور به پایان می رسد

استاندار البرز گفت: این پروژه ۶ونیم کیلومتری از ایستگاه چهار راه طالقانی به سمت ایستگاه …

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز : قدرت بیماری زایی کرونا در استان کاهش یافته است

از اوایل اردیبهشت ماه کاملا به سمت کاهش پیش رفتیم که تا امروز ادامه دارد …

دیدگاهتان را بنویسید