خانه / آخرین نوشته / به منظور پیشگیری از تلفات و نبود بیمه؛ پایانه شهید کلانتری کرج ایزوله می شود

به منظور پیشگیری از تلفات و نبود بیمه؛ پایانه شهید کلانتری کرج ایزوله می شود

طرح ایزوله کردن اطراف پایانه شهید کلانتری کرج با هدف کاهش ترافیک اتوبان تهران کرج با حضور دستگاه های ذیربط در دستور کار قرار گرفت.

نشست تخصصی در خصوص ساماندهی ترافیکی پایانه شهید کلانتری با حضور مهدی حاجی قاسمی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر کرج، سرهنگ گودرزی رئیس پلیس راه استان البرز، سرهنگ شرق رئیس پلیس راهور استان البرز و محمودی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز، استاد کاظمی رئیس سازمان بار و مسافر شهرداری کرج و محمدرضا احمدی نژاد معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر کرج در این نشست به ضرورت ساماندهی و ارتقای ایمنی محدوده پایانه شهید کلانتری اشاره کرد و اظهار داشت: این پایانه از سال ها قبل مورد استفاده مردم قرار گرفت و کم کم توسعه پیدا کرد که در ساختار این پایانه مطالعه علمی و تحقیقی برای کاهش ترافیک اتوبان صورت نگرفته است.
مهدی حاجی قاسمی افزود: متاسفانه تاکنون زمینی که مناسب احداث ترمینال جامع در محدوده اتوبان کرج، تهران- قزوین باشد نشده ایم البته چندین نقطه شناسایی ولی هنوز تصمیم نهایی برای جانمایی این ترمینال گرفته نشده است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج در این نشست تصریح کرد: با توجه به اینکه پایانه شهید کلانتری تنها دروازه خروج و ورود مسافرین به استان البرز می باشد برنامه ریزی های تدوین شده نسبت به ایجاد فضایی امن و کاهش ترافیک در دستور کار است.
محمدرضا احمدی نژاد بیان کرد: اجرای تعریض از قبل ورودی شهید فهمیده تا مهرویلا توسط راهداری انجام و ایزوله نمودن مسیر آزاد راه در طول مورد نظر اجرا و این طرح در اولویت راهداری قرار خواهد گرفت.
رئیس پلیس راه استان البرز یادآور شد: پس از طرح مسائل و بررسی پیشنهادهای اصلاحی برای ساماندهی ترافیک آزاد راه و محدوده پایانه شهید کلانتری مقرر شد در محدوده مذکور زیر ساخت تامین نظارت تصویری توسط شهرداری فراهم شود و دسترسی به سامانه در اختیار پلیس راه خواهد بود.
سرهنگ گودرزی گفت: با توجه به عدم وجود بیمه مسافری این خودروها و عدم ثبت ورود و خروج و تعداد مسافرین از پایانه کلانتری، مشکلات عدیده ای برای مسافرین و شهروندان به لحاظ امنیتی و خسارت احتمالی تصادفات ایجاد خواهد شد که با ایزوله کردن شاهد کاهش این موارد خواهیم بود.
رئیس سازمان بار و مسافر شهرداری کرج خاطرنشان کرد: این سازمان در راستای کاهش بار ترافیکی محدوده ترمینال شهید کلانتری کرج نسبت به تامین ناوگان لازم برای دسترسی از مبادی اصلی شهر به مقصد ترمینال شهید کلانتری اقدام خواهد کرد.
استاد کاظمی افزود: سازمان مدیریت حمل و نقل بار مسافر تغییرات لازم جهت ایجاد خروجی اتوبوس ها از ضلع جنوب غربی ترمینال و یک طرفه کردن مسیر واقع در ضلع غربی ترمینال را ظرف مدت یک ماه انجام خواهد داد.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

۲۵ هزار ویلای غیرمجاز در ساوجبلاغ

آزادسازی ۱۶۰ هکتار از اراضی تغییر کاربری یافته چهارباغ/ وجود ۲۵ هزار ویلای غیرمجاز در …

هر ثانیه ۱۰۰۰ لیتر آب شرب شهروندان کرج، صرف فضای سبز می شود

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر کرج گفت: با وجود محدودیت منابع آبی، …

افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی در کرج

آیین باور_ یکی از دغدغه های مسافرین درون شهری در زمان شیوع کرونا تعداد سرنشینان …

دیدگاهتان را بنویسید