خانه / آخرین نوشته / ابر پروژه های راه سازی در البرز با روندی مطلوب در حال تکمیل است

ابر پروژه های راه سازی در البرز با روندی مطلوب در حال تکمیل است

/پیگیری های مجدانه استاندار البرز راه گشای پروژه های بزرگ البرز شد
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با بیان اینکه استاندار البرز برای تسریع در تکمیل منطقه یک آزادراه تهران شمال همراهی بسیار خوبی داشت، گفت: تردد از ادامه آزادراه شهید همت یادآور پیگیری های جدی استاندار محترم البرز و بسیج مجموعه مسئولان است که راه گشای پروژه های بزرگ راه سازی البرز شد.
خیرالله خادمی در جلسه بررسی روند تکمیل پروژه های راه سازی در حوزه البرز که روز سه شنبه در سالن جلسات استانداری البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه بهره برداری یک باند از منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال تا پایان سال در دستور کار است، افزود: این امر در بازدید رییس محترم سازمان برنامه و بودجه، وزیر محترم راه و شهرسازی، رییس محترم بنیاد مستضعفان کشور و استاندار محترم البرز از آزادراه تهران-شمال مصوب شد.
وی ادامه داد: منابع مالی که در این بازدید تعهد داده شد، تا حدود ۶۰ درصد از سهم دولت ابلاغ و تامین شده است و مقدار باقی مانده نیز در زمان مقرر اجرایی می شود.
خادمی گفت: روند اجرای پروژه منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال با این ابلاغ از سوی دولت و همچنین تامین مالی از سهم مورد تعهد بنیاد مستضعفان نیز تسریع شده است.
وی افزود: پیشرفت فیزیکی منطقه ۲ به ۳۲ درصد رسیده و برای یک باند مورد تعهد حدود ۴۰ درصد است.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تدابیر لازم را برای بهره برداری از یک باند منطقه دو آزادراه تهران-شمال در بهار ۱۴۰۰ اتخاذ کرده ایم.
وی با اشاره به روند تکمیل پروژه آزادراه چرمشهر-آبیک به طول ۱۵۸ کیلومتر با ۱۳ تقاطع غیرهمسطح، افزود: این ابر پروژه مشترک در البرز، تهران، قزوین و استان مرکزی بسیار مهم و موثر در شبکه حمل و نقل کشور است.
خادمی عنوان کرد: این پروژه حدود ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بهره برداری از آن تا پایان سال در دستور کار است و سهم دولت به میزان ۳۸۰ میلیارد تومان است که تخصیص شد.
وی گفت: پیمانکار این پروژه قرارگاه خاتم الانبیا است که منابع مالی خوبی را تامین کرده و روند اجرای پروژه مطلوب است که می تواند گره های ترافیکی البرز و تهران را حل می کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به راه هشتگرد-طالقان، افزود: این پروژه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و مطالبه ای مردمی است که استاندار محترم البرز نیز در این راستا پیگیری جدی دارد.
وی گفت: این پروژه نیز ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بر اساس تعهد راه و شهرسازی استان تا پایان سال زیر بار ترافیک خواهد رفت.
خادمی افزود: راه هشتگرد-طالقان علاوه بر کاهش مسیر دسترسی به مبادی اصلی، رونق اقتصادی قابل توجهی نیز برای منطقه دارد.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

معاون تحقیقات علوم پزشکی البرز: اعمال محدودیت بیشتر استان الزامی است

آیین باور – مراکز درمانی استان در شرایط سختی به سر می برند ، کادر …

آیین و باور ایرانی : جشن آبانگان ۱۰ آبان

… اینک آبها را میستائیم، آبهای فروچکیده و گردآمده و روان‌شده و خوب‌کـُنش  اهورائی را…(یسنا …

طرح آمران سلامت البرز برگزار شد

آیین باور_ بر اساس سخنان مقام معظم رهبری مدظله العالی، طرح آمران سلامت برای کاهش …

دیدگاهتان را بنویسید