خانه / آخرین نوشته / کشتار پزشکان را متوقف کنید!

کشتار پزشکان را متوقف کنید!

یادداشت

دکتر محمد حسین غیاثی پزشک و روزنامه نگار

– احتمالا تا الان نزدیک به ۳۰ هزار ایرانی مستقیم یا غیرمستقیم به علت کرونا جانباخته‌اند که نزدیک به ۱۶ هزار نفر از آنها PCR مثبت بوده‌اند. یعنی وجود ویروس در بدن‌شان اثبات شده است. اگر جمعیت ایرانیان ۸۴ میلیون نفر باشد به ازای هر یکصد هزار ایرانی حدوداً ۳۶ نفر فوت کرده‌اند.
۲- بر اساس آمار نظام پزشکی در هفته‌ی قبل از ۱۳۸ جانباخته‌ی کادر درمان ۶۰ درصد پزشک بوده‌اند. عمومی و متخصص.(بعد از آن چند پزشک دیگر هم فوت کردند.) اگر تعداد پزشکان فعال در حوزه‌ی درمان ایران ۸۰ هزار نفر باشد (در برآوردی خوشبینانه)، تعداد مرگ و میر پزشکان ایرانی به ازای هر صد هزار نفر، ۱۰۳ نفر است. یعنی نزدیک به سه برابر جمعیت عادی فقط پزشکان این مملکت ازبین رفته‌اند.
۳- تخمین‌زده می‌شود سالانه در جهان ۲ میلیون نفر به وسیله‌ی کارشان کشته می‌شوند.(CURRENT Diagnosis&Treatment Occupational
&Invironmental Medicine
JOSEPH LADOU)
بر اساس آمار سازمان بین‌المللی کار در سال ۲۰۱۸، ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر در جهان شاغل بوده‌اند. یعنی به ازای هر یکصد هزار نفر نیروی کار سالانه ۶۰ نفر به وسیله‌ی کارشان کشته می‌شوند.
یعنی هنوز که به اول پاییز نرسیده‌ایم پزشکان ایرانی رکورد مرگ و میر ناشی از کار را در کل جهان شکسته‌اند و این دستاوردی مرگبار و سیاه برای نظام حکمرانی در ایران است و احتمالا در گینس ثبت خواهد شد.

در واقع و مع‌الاسف آمار مرگ و میر پزشکان دو برابر آن چیزی است که قبل از اصلاح نوشته بودم!
با درود و احترام به پزشکانی که در این پاندمی هولناک جان‌سپردند.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

تیشه به هویت شهر

خبرها حکایت از آن دارد که در حین تعریض خیابان جمهوری تصمیم بر قطع درختان گرفته شده و باغی که به جهت موقعیت، افراد استفاده کننده از فضای آن به خصوص در فصول مناسب زیاد است. باغی که قریب به چندین سال هویت زیبایی به شهر داده و با درختان قدیم و جدید حکایت از سرزندگی و گذشت زمان دارد.

گام به گام باقانون (۱۶): رای وحکم چیست؟

آیین باور – اخیرا درخواست های زیادی از شهرواندان داشته ایم که پرونده های درحال …

آمار ابتلای پرستاران البرز هولناک است : روزی ۲۰ پرستار از چرخه درمان خارج می شوند

آیین باور – در شرایطی که روزانه ۲۰ پرستار به کووید ۱۹ مبتلا و از …

دیدگاهتان را بنویسید