خانه / آخرین نوشته / رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری شورای کرج خبر داد: ساخت هتل در اراضی چمن

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری شورای کرج خبر داد: ساخت هتل در اراضی چمن

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و بافت های فرسوده شورای اسلامی شهر کرج گفت: طبق وعده داده شده سند پهنه بندی حریم شهر طی یک ماه آینده در شورای عالی شهرسازی و معماری مصوب می شود و در واقع ما اولین کلانشهر کشور هستیم که نسبت به تهیه و تدوین این سند بالادستی اقدام نموده ایم.

احد رسولی با بیان اینکه صبح روز (دوشنبه ۲۱ مرداد) جلسه ای به منظور بررسی طرح موضعی گردشگری اراضی چمن مهرشهر برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به ایراداتی به طرح مطرح بود، مجدداً بر تطبیق آن با سند پهنه بندی حریم، طرح تفصیلی قدیم و جدید و سایر ضوابط و اسناد بالادستی تاکید شد تا تصویب آن در کارگروه امور زیربنایی و سایر مبادی با موانع قانونی مواجه نگردد.

وی افزود: با توجه به نزدیکی اراضی مذکور به کنارگذرمهرشهر و دسترسی آسان به فرودگاه پیام و شهرک صنعتی اشتهارد، پیشنهاد ساخت هتل و فضاهای رفاهی مشابه مطرح شده که باید با اسناد فرادستی تطبیق داده شود. با توجه به بافت باغشهری اراضی ۱۶۰ هکتاری با پیاده سازی طرح گردشگری می توان از تخریب باغات و جلوگیری از تفکیک غیرمجاز اراضی جلوگیری کرد، ضمن اینکه چون اراضی مذکور چسبیده به حریم شهر می باشد، شاهد توسعه مطلوب شهر خواهیم بود.

رسولی در پایان تصریح کرد: موضوع دیگری که باید به آن اشاره کرد، بحث تصویب سند پهنه بندی حریم شهر در شورای عالی شهرسازی و معماری در آینده ای نزدیک است که در صورت تحقق آن اولین کلانشهر کشور هستیم که این اسناد بالادستی را تهیه و به تصویب رسانده است. تهیه طرح های توسعه شهری ضامن توسعه متوازن و مطابق با اصول شهرسازی است که خوشبختانه اخیراً توجه خوبی به آن شده است.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

سرپرست دانشگاه هشدار داد : فاز سوم کرونا در راه است

دکتر فتحی : کرونا نباید برای مردم یک امر عادی تلقی شود / کرونا همچنان …

اعضای بازداشتی شورای روستا و دهیاری محمودآباد کرج چه کسانی هستند؟

آیین باو ر- جواد یاوری معاون دادستان عمومی و انقلاب کرج از بازداشت تعدادی از …

مردم می گویند درختان را قطع نکنید/نماینده شورا می گوید اعتراض هدفدار است !

مهدی حاجی قاسمی:شهردار کرج پیوست ها و شرایط احداث زیرگذر جمهوری را به اطلاع مردم …

دیدگاهتان را بنویسید