خانه / آخرین نوشته / تاکید دبیرشورای تحول قضایی دادگستری بر حقوق کودکان مهاجر

تاکید دبیرشورای تحول قضایی دادگستری بر حقوق کودکان مهاجر

دبیر شورای تحول قضایی دادگستری استان البرز مطرح کرد: برنامه های دستگاه قضایی استان در زمینه نظام عدالت برای اطفال و نوجوانان

اعظمی چهاربرج از برنامه های تحولی دادگستری این استان در خصوص نظام عدالت برای اطفال و نوجوانان با تأکید بر حقوق کودکان مهاجر پناهنده خبر داد.

به همت دادگستری کل استان البرز با همکاری صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در ایران و معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه «کارگاه نظام عدالت برای اطفال و نوجوانان با تأکید بر حقوق کودکان مهاجر پناهنده» در محل هتل المپیک تهران غاز به کار کرد.

حسین اعظمی چهاربرج معاون محترم قضایی رئیس کل دادگستری استان البرز در این باره گفت: این دوره مطالعاتی ۳۶ ساعته، در سه روز با دعوت از قضات ویژه اطفال، دادگاه خانواده، مددکاران اجتماعی و جمعی از وکلای دادگستری استان البرز در هتل المپیک تهران در حال برگزاری است.

وی که به عنوان یکی از سخنرانان افتتاحیه این کارگاه به ایراد سخنرانی پرداخت دیگران سخنرانان این هماش را محمد جواد طهماسبی قائم‌مقام معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه، خانم مندیپ اوبراین رئیس دفتر نمایندگی صندوق کودکان سازمان ملل متحد در ایران و محمود عباسی دبیر محترم مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری معرفی کرد.

اعظمی به بخش هایی از سخنرانی خود در این همایش اشاره و بیان کرد: نگاه ویژه دادگستری کل استان البرز به رسیدگی افتراقی برای اطفال و نوجوانان و استفاده از کادر قضایی، اداری، مددکار اجتماعی و حتی وکلا آموزش دیده در جهت احقاق حق این قشر آسیب پذیر با تاکید بر حقوق کودکان مهاجر پناهنده تشریح و تبیین شد.

دبیر شورای تحول قضایی دادگستری کل استان البرز افزود: استان البرز یکی از پر مهاجرترین استان‌های کشور است که فقط در یکی از شهرستان‌های آن ۷۰ هزار مهاجر از کشور افغانستان زندگی می‌کنند.

وی از برنامه های تحولی دادگستری این استان در خصوص نظام عدالت برای اطفال و نوجوانان با تأکید بر حقوق کودکان مهاجر پناهنده خبر داد و متذکر شد: دستگاه قضایی استان با اقدام مطالعاتی‌محور در جهت تجربه‌سنجی از ۷ حوزه های قضایی، در این موضوع در نظر دارد تا با استفاده از تخصص و تجربه قضات خود در کنار برنامه‌هایی که برای اولین بار در کشور انجام می‌شود تحول در روش رسیدگی در نظام عدالت برای اطفال و نوجوانان را ایجاد کند.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

کتاب‌‌ الکترونیکی کرونا به روایت سینما منتشر شد

آیین باور – کتاب‌‌ الکترونیکی کرونا به روایت سینما در قالب Epub3 منشر شد بخش …

اعمال محدودیت ها در البرز یک هفته دیگر تمدید شد

آیین باور_ کلانشهر کرج در زمره ۴۳ شهر دارای وضعیت حاد و قرمز شیوع کرونا …

اراضی چمن مهرشهر مصوبه گردشگری گرفت

آیین باور_خزانه دار و رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و بافت های فرسوده شورای اسلامی شهر …

دیدگاهتان را بنویسید