خانه / آخرین نوشته / در هفته ای که گذشت: ۴۵ نفر از هلال احمر البرز امداد گرفتند

در هفته ای که گذشت: ۴۵ نفر از هلال احمر البرز امداد گرفتند

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان‌ البرز از امدادرسانی به ۴۵ حادثه دیده در سطح این استان خبرداد.
محمدحسین وطنی گفت: در مرکز کنترل عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان البرز از پنجم مهر تا روز گذشته، ۱۹ مورد حادثه ثبت شده است.
وی افزود: ۶۳ نجاتگر این جمعیت در قالب ۲۴ گروه عملیاتی در حوادث امدادرسانی کردند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان البرز درباره نخستین حادثه هفته گذشته بیان کرد: در اثر برخورد خودرو پاژن با دیواره تونل شماره پنج محور کرج کندوان، یکی از هموطنان مصدوم شد که بعد از انجام اقدامات اولیه به مرکز درمانی اعزام شد.
وی درباره حادثه دیگر همان روز تصریح کرد: نجاتگران داوطلب پایگاه کندوان به فردی که دارای علائم مسمومیت با مواد مخدر بود، امدادرسانی کردند و برای اقدامات درمانی بیشتر مصدوم را به همکاران اورژانس تحویل دادند.
وطنی با بیان اینکه برخورد خودرو پراید و پژو ۲۰۶ در تونل شماره پنج جاده چالوس، هشت مصدوم برجای گذاشت، اضافه کرد: دو مصدوم این حادثه بعد از رهاسازی توسط نجاتگران پایگاه کوشک بالا به مرکز درمانی منتقل و شش مصدوم دیگر توسط کد اورژانس اعزام شدند.
معاون هلال احمر با اشاره به تلاش نجاتگران پایگاه کندوان اظهار کرد: در اثر برخورد خودرو با عابر پیاده در مقابل هتل گچسر جاده چالوس، چهار هموطن مصدوم شدند که دو مصدوم توسط نجاتگران پایگاه کندوان به مرکز درمانی منتقل شدند.
وی تصریح کرد: در اثر سقوط فردی از روی اسب در روستای کلوان کندوان، فردی ۵۵ ساله از ناحیه دست راست آسیب دید که توسط نجاتگران به بیمارستان شهید مدنی انتقال داده شد.
این مقام مسئول درخصوص برخورد دو خودرو پرشیا، اضافه کرد: این حادثه در تونل شماره هفت جاده چالوس، یک مصدوم برجای گذاشت که توسط نجاتگران پایگاه کوشک بالا به مرکز درمانی منتقل شد.
وطنی با اشاره به مراجعه فردی با جراحت در کف پا به پایگاه شهرستانک خاطرنشان کرد: این فرد با فرو رفتن میله در کف پا دچار خونریزی شدید شده بود که اعضای حاضر در پایگاه شهرستانک بعد از کنترل خونریزی مصدوم را به مرکز درمانی اعزام کردند.
وی درباره پیگیری گزارش مردمی توسط نجاتگران نظرآبادی گفت: با جراحت ابروی فردی در شهرک فخر ایران، نجاتگران به محل اعزام و بعد از اقدامات درمانی مصدوم را برای درمان بیشتر تحویل همکاران اورژانس دادند.
وی درباره مصدوم حادثه¬ی برخورد خودرو نیسان با دیواره تونل شماره پنج، بیان کرد: مردی ۴۳ ساله که در ناحیه صورت دچار جراحت شده بود توسط نجاتگران پر تلاش پایگاه کوشک بالا به مرکز درمانی شهید مدنی اعزام شد.
این مقام مسئول با اعلام اینکه در واژگونی پژو ۲۰۷، یک نفر مصدوم شد، اظهار کرد: مصدوم حادثه توسط عوامل امدادی پایگاه امداد و نجات فخر ایران برای ادامه درمان به مرکز درمانی اعزام شد.
وطنی درباره تصادف زنجیره¬ای در محور کرج قزوین خاطرنشان کرد: در اثر برخورد چهار خودرو پرشیا، پژو۲۰۶، نیسان و پژو۴۰۵، هشت هموطن مصدوم شدند که سه مصدوم توسط نجاتگران پایگاه¬های شهرجدید هشتگرد و فخر ایران نظرآباد به بیمارستان امام جعفر صادق علیه السلام منتقل شدند.
معاون این جمعیت بشردوست تصریح کرد: دو نفر در اثر برخورد پژو ۲۰۶با دیواره زیرگذر ماموت محور کرج قزوین مصدوم شدند که نجاتگران پایگاه امداد و نجات جاده¬ای فخر ایران به این مصدومان امداد رسانی کردند.
وطنی درباره مراجعه حضوری فردی به پایگاه کندوان گفت: با مراجعه خانمی ۲۰ ساله به پایگاه کندوان مبنی بر افت فشار خون با سابقه بیماری قلبی نجاتگران اکسیژن درمانی را آغاز کردند که مصدوم بعد از بهبود وضعیت جسمانی با ارائه رضایت شخصی مرخص شد.
وی تصریح کرد: با برخورد پراید با پژو ۴۰۵ در تونل شماره پنج محور کرج کندوان، پنج تن مصدوم که دو مصدوم توسط نجاتگران پایگاه کوشک بالا به مرکز درمانی انتقال داده شدند.
این مقام مسئول درباره حادثه روز گذشته خاطرنشان کرد: فردی با آسیب شدید دست چپ به پایگاه دوآب شهرستانک مراجعه کرد که نجاتگران بعد از کنترل خونریزی و اقدامات اولیه درمانی، مصدوم را به پایگاه اورژانس سیرا تحویل دادند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان البرز عنوان کرد: با گزارش تلفنی اورژانس به دیسپچ هلال احمر البرز مبنی بر درد قفسه سینه فردی در ارتفاعات عظیمیه، نجاتگران به محل اعزام و بعد از انتقال مصدوم به دامنه کوه، وی را عوامل اورژانس البرز تحویل دادند.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

تسریع در تکمیل چرمشهر آبیک مورد تاکید رییس جمهور است

آیین باور_نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: روند تکمیل پروژه کمربند شمالی کرج و …

آب بان ماه ایزد دانایی

نوعی ستایش ایزد دانا و طبیعت به شمار می آید. ماه آبان و آب و آبادانی نیز این رسم بی نصیب نمانده است . جشن این ماه آبانگان است .

فقدان فریدون مشیری ۲۰ ساله شد

فریدون مُشیری (۳۰ شهریور ۱۳۰۵ – ۳ آبان ۱۳۷۹) شاعر معاصر ایرانی بود.مشیری سال‌ها از بیماری رنج می‌برد و در …

دیدگاهتان را بنویسید