خانه / آخرین نوشته / نجات ابنیه تاریخی کرج از حصار طرح تفضیلی

نجات ابنیه تاریخی کرج از حصار طرح تفضیلی

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز گفت: «بازنگری طرح تفصیلی شهر کرج برای جانمایی آثار و ابنیه تاریخی، با همکاری این اداره کل و شهرداری انجام می شود.»

روز دوشنبه بیست و یکم مهر ماه ۹۹، فریدون محمدی با اعلام این خبر افزود: «دراین دوره از بازنگری طرح تفصیلی شهر کرج، با پیشنهاد این اداره کل مقرر شد تا تعدادی از ابینه تاریخی که قابلیت ثبت در فهرست آثار ملی را دارند در نقشه جدید جانمایی شوند.»

او گفت: «طرح تفصیلی شهر کرج هر ۱۰ سال یک بار از طرف مراجع ذیربط بازنگری می شود. در همین راستا و به همت کارشناسان این اداره کل، با شناسایی، بررسی و مطالعه، آثار تاریخی درنظر گرفته شده، در نقشه طرح تفضیلی شهر کرج جانمایی خواهند شد.»

محمدی ادامه داد: «از جمله این بناهای شاخص به خانه هنرمندان متعلق به محمدصادق فاتح یزدی، خانه علی اکبر صارمی معمار برجسته ایرانی و ساختمان فعلی ثبت اسناد کرج اشاره کرد.»او در پایان گفت: «در دوره های قبلی طرح تفصیلی شهر کرج برخی از آثار و ابنیه تاریخی بر روی نقشه آن جانمایی شده بودند و این پروژه به منظور جانمایی سایر آثار اجرایی می شود.»

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

تسریع در تکمیل چرمشهر آبیک مورد تاکید رییس جمهور است

آیین باور_نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: روند تکمیل پروژه کمربند شمالی کرج و …

آب بان ماه ایزد دانایی

نوعی ستایش ایزد دانا و طبیعت به شمار می آید. ماه آبان و آب و آبادانی نیز این رسم بی نصیب نمانده است . جشن این ماه آبانگان است .

فقدان فریدون مشیری ۲۰ ساله شد

فریدون مُشیری (۳۰ شهریور ۱۳۰۵ – ۳ آبان ۱۳۷۹) شاعر معاصر ایرانی بود.مشیری سال‌ها از بیماری رنج می‌برد و در …

دیدگاهتان را بنویسید