???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته / معاون تحقیقات علوم پزشکی البرز: اعمال محدودیت بیشتر استان الزامی است

معاون تحقیقات علوم پزشکی البرز: اعمال محدودیت بیشتر استان الزامی است

آیین باور – مراکز درمانی استان در شرایط سختی به سر می برند ، کادر درمانی فشار زیادی را تحمل می کنند و باید به سرعت برای عبور از این وضع چاره اندیشی شود.۵۰ درصد بیماران بستری می شوند و عمدتا نیاز به آی سی یو پیدا می کنند. 

وی گفت :  هزینه های درمان سیری ناپذیر است و باید همه دستگاههای اجرایی در پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری با دانشگاه همکاری نمایند . 
دکتر نوری سپهر گفت : متاسفانه هنوز ، رستورانها ، کافی شاپ ها ، بعضی از قهوه خانه های سنتی و … باز هستند و علیرغم تلاش همکارانم در حوزه بهداشت در جریمه و پلمب مراکز ، فعالیت ها همچنان ادامه دارد . 

دکتر  محمد نوری سپهر گفت :  آمار ابتلا در کشور با انجام تستهای بیشتر رو به افزایش  است ، به همین نسبت آمار بیماران بد حال و نیاز به بستری بیشتر میشود .
دکتر نوری سپهر با بیان اینکه مراکز درمانی استان در شرایط سختی به سر می برند افزود :  کادر درمانی فشار زیادی را تحمل می کنند و باید به سرعت برای عبور از این وضع چاره اندیشی شود .

معاون تحقیقات و فناوری اظهار داشت :  راه چاره برای برون رفت از این وضعیت ،  اعمال محدودیت های بیشتر همچون شهر تهران است چرا که استان تهران و البرز شرایط مشابهی دارند .

دکتر نوری سپهر با بیان اینکه ، دانشگاه علوم پزشکی درخواست خود را برای اعمال محدودیت ها مشابه تهران را به وزارت بهداشت منعکس کرده است ، گفت ستاد کرونای استان نیز باید در این خصوص شتاب کنند و سریع تر تصمیم گیری نمایند . 
معاون تحقیقات دانشگاه گفت ،: با سرازیر کردن منابع مالی ، صرفا برای درمان ، دارو و تجهیزات نمی توان با بیماری مقابله کرد و باید ، از ابتلای مردم به بیماری از طریق مدیریت بیماران مبتلا ، اعمال محدودیت های بیشتر در سطح شهرها ، الزام مردم به استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از تجمعات کوچک و بزرگ ، اقدام کرد . 

دکتر نوری سپهر از شهروندان خواست ، تجمعات ، مهمانی ها ، رستوران رفتن ها و مسافرت ها را تعطیل کنند و فقط برای موارد ضروری آن هم با رعایت همه جوانب بهداشتی که بارها گفته شده است ، در شهر تردد نمایند .  
دکتر نوری سپهر از مراجعین به مراکز درمانی خواست ، با مسئولین بیمارستان و اورژانس همکاری نمایند و از هجمه بی مورد و با تعدادی زیادی همراه خودداری نمایند . 
دکتر نوری سپهر گفت :  بعضی ها که هیچ تخصص و آگاهی از این بیماری ندارند به مردم امیدهای واهی می دهند و تا امروز هیچ واکسن و دارویی برای پیشگیری و درمان قطعی بیماری تولید نشده است .

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

پیکر زخم خورده کاخ تاریخی شهرستانک تیمار می شود

آیین باور – «با توجه به واگذاری کاخ شهرستانک به سرمایه‌گذار بومی بخش خصوصی، عملیات …

تشکیل کمیته سند راهبرد‌ی توسعه گردشگر‌ی البرز، روزنه ای برای رشد

آیین باور -فریدون محمدی مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز از پیگیری طرح تشکیل کمیته …

اولین شهرک صنایع دستی در کرج ساخته می شود

آیین باور- فریدون محمدی مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز از توسعه مراکز نمایشگاهی و …

دیدگاهتان را بنویسید