???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته / رئیس کمیسیون اجتماعی شورای کرج : جلوی فاجعه زیست محیطی را بگیرید!

رئیس کمیسیون اجتماعی شورای کرج : جلوی فاجعه زیست محیطی را بگیرید!

منصور وحیدی رئیس کمیسیون فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شورای شهر کرج گفت: در راستای اجرای طرح انتقال آب سد امیرکبیر به تهران جلوی فاجعه زیست محیطی را بگیرید!

، منصور وحیدی با بیان اینکه حق آبه البرز از سد امیرکبیر یک یازدهم تهران است، اظهار داشت: وزارت نیرو باید در حق آبه مردم شهر کرج تجدید نظر کند چراکه 30 میلیون مترمکعب جوابگوی جمعیت حدود 3 میلیونی این منطقه نیست. این اقدام غیرکارشناسی است و سفره های زیرزمینی ما با این وضعیت آسیب جدی خواهد دید و قطعا در آینده تبعاتی خواهد داشت.

عضو شورای اسلامی شهر کرج در رابطه با طرح انتقال آب سد امیرکبیر به تهران افزود: اینکه وزارت نیرو نسبت به خدمت رسانی به شهروندان تهرانی اهتمام دارد جای خوشحالی است اما نادیده گرفتن شهروندان دیگر شهرها از جمله کرج و شهرهای اقماری این کلانشهر درست نیست و باید پاسخ مناسبی به اعتراض مردم استان البرز داده شود.

وحیدی بیان کرد: برابر آمار رسمی و گزارش مسؤولان وزارت نیرو حجم آبی که قبل از رسیدن به رودخانه کرج قرار است از سدامیرکبیر و از طریق تونل به تهران منتقل شود چیزی حدود 320 میلیون متر مکعب است و این در حالی است که مجموع سهمی که برای مصارف آب شرب، اراضی کشاورزی، زیستگاه طبیعی، سفره های زیرزمینی و رودخانه کرج در نظر گرفته شده است کلا 30 میلیون مترمکعب است و این عدد یعنی سهم کرج یک یازدهم سهم تهران است.

رئیس کمیسیون فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شورای شهر کرج تصریح کرد: حجم آبی که از سد امیرکبیر و از طریق تونل قرار است به تهران منتقل شود چیزی حدود 320 میلیون مترمکعب است در حالی که مجموع سهمی که برای مصارف آب شرب، اراضی کشاورزی، سفره های زیر زمینی و رودخانه کرج در نظر گرفته شده است کلا 30 میلیون مترمکعب است.

وی با بیان اینکه در گذشته همین تصمیمات غلط چالش های جدی برای کشور ایجاد کرده است گفت: ریزگردهای خوزستان و خشک شدن دریاچه ارومیه هم حاصل همین تصمیمات غیرکارشناسی بود که نتایج آن بعدها بحران های زیست محیطی ایجاد کرد و زندگی میلیون ها نفر را تحت الشعاع قرار داد.

وحیدی یادآور شد: انتظار می رفت دولتی که با شعار امید روی کار آمده است با این نوع تصمیمات خود مردم کرج و استان البرز را نا امید نمی کرد و امیدواریم در این موضوع تجدید نظر شود.

وی خاطرنشان کرد: از همه مسؤولان استان البرز از جمله امام جمعه محترم و سه نماینده استان و استاندار محترم پیگیر هستند تشکر میکنم اما این موضوع نباید به فراموشی سپرده شود و باید با جدیت حق مردم استان را مطالبه کنند.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

پیام های آموزشی در خصوص واکسن کرونا ویژه افراد بالای 70 سال

آیین باور- تزریق واکسن باعث می شود سیستم ایمنی بدن در صورت ورود عامل عفونی …

باورهای غلط و حقایق درباره واکسن های کووید 19

یکی از عللی که برخی از افراد را در واکسن زدن دچار تردید می نماید …

عرصه و حریم تپه باستانی عرب‌آباد ساوجبلاغ، آزاد شد

آیین باور_ فرمانده یگان‌حفاظت میراث‌فرهنگی البرز از آزاد‌سازی عرصه و حریم تپه باستانی عرب‌آباد قوهه …

پاسخی بگذارید