خانه / آخرین نوشته / طرح انتقال آب سد امیرکبیر به پایتخت بدون ارزیابی زیست محیطی انجام شده است

طرح انتقال آب سد امیرکبیر به پایتخت بدون ارزیابی زیست محیطی انجام شده است

آیین باور – رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر کرج با بیان اینکه کشاورزی و باغداری منطقه نیازمند حق‌آبه رودخانه کرج است، گفت: با اجرای طرح انتقال آب سد امیرکبیر توسط تونل عملاً شاهد خشک شدن رودخانه کرج خواهیم بود و محیط‌زیست این منطقه نیز نابود می‌شود.

حسین محمدی در نطق پیش از دستور دویست و بیستمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج که با حضور مدیر کل بازرسی استان البرز با بیان اینکه سد امیرکبیر و رودخانه کرج علاوه بر تأمین آب شرب منطقه عامل توازن سفره‌های زیرزمینی آب هستند، اظهارداشت: با اجرای این طرح به دلیل کاهش سفره‌های زیرزمینی شاهد فرونشست‌ های بیشتر زمین در دشت کرج از جمله شهریار و کرج خواهیم بود.

عضو شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: تونل انتقال آب موجب خواهد شد تا زارعت و باغداری در مناطق پایین‌دست از بین برود که تبعات اقتصادی زیادی خواهد داشت.

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر کرج بیان کرد: محیط‌ زیست حاشیه رودخانه کرج در حال حاضر نیز با مشکل مواجه بوده و با خشک شدن این رودخانه که یکی از تبعات اجرای طرح انتقال آب سد امیرکبیر به تهران است، این مشکلات وخیم‌تر خواهند شد.

محمدی از تمام مسئولان درخواست کرد تا از حق آبه محیط زیست دفاع کنند، یادآور شد: امیدواریم مسئولان با درک شرایط حاصل از اجرای این طرح، حق‌آبه مورد نیاز رودخانه کرج را تأمین کنند.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

مدیریت شهری متناسب با نظر مردم و شورا روند اجرای پروژه میدان جمهوری را تغییر دهد

رحیم خستو سخنگوی شوبای اسلامی کلانشهر کرج گفت مدیریت شهری متناسب با نظر مردم و …

افزایش ۵ برابری آمار فوت و ابتلای کرونا در البرز

آیین باور_ اطلاعیه شماره (۲) کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا استان البرزدر …

تئاتر بچه های مسجد جریانی پویا و متعهد

آیین باور: تئاتر بچه های مسجد جریانی پویاست که می تواند به تئاتر متعهد جانی …

دیدگاهتان را بنویسید