???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته / چهارباغ در آستانه شهرستان شدن

چهارباغ در آستانه شهرستان شدن

آیین باور – نماینده عالی دولت در استان البرز از ارتقا چهارباغ با جمعیتی بالغ بر ۸۰ هزار نفر به شهرستان خبر داد و این اقدام مهم را حاصل مکاتبات و جلسات متعدد مبنی بر تشریح اهمیت تحقق این موضوع دانست.

شهبازی با اعلام این خبر مسرت بخش، افزود: از زمان تصدی پست استانداری البرز با بررسی میدانی و تحقیقاتی از شرایط این منطقه طی ارائه طرح ها و برنامه های دقیق با پیگیری جدی برای ارتقا چهارباغ، تدابیر لازم اتخاذ شد.
وی ادامه داد: بر این اساس پیشنهاد شد که شهرستان چهارباغ شامل دو بخش مرکزی و رامجین و ۴ طرح دهستان چهاردانگه، عرب آباد خسروی، رامجین و اغلان تپه، تشکیل شود.
شهبازی گفت: جای خرسندی دارد که این بار نیز مقامات ملی و بویژه معاون اول محترم رییس جمهور و وزیر محترم کشور به مطالبات توسعه ای البرز و پیگیری های نماینده دولت در استان، پاسخ مثبت داده اند و ارتقا چهار باغ و اضافه شدن یک شهرستان دیگر به البرز محقق شد.
وی با قدردانی از عنایات مقامات ملی در این راستا، افزود: آخرین مرحله این اقدام نیز در حضور معاون محترم وزیر راه و شهرسازی در استان و دیدار و گفتگوی صورت گرفته، انجام شد و اکنون مصوبه ارتقا چهارباغ به شهرستان از هیات محترم وزرا اخذ شد.
استاندار البرز اضافه کرد: به طور قطع با ابلاغ این مصوبه مهم، شهرستان چهارباغ همانند ۶ شهرستان دیگر البرز چارت اداری مستقل و اعتبارات ویژه جهت ارتقا زیرساخت ها را خواهد داشت.
وی گفت: این نوید را به مردم چهارباغ می دهیم که پس از مدت ها پیگیری، مطالبه آن محقق شد.

بخشی از گردش مکاتبات مربوط به ارتقا بخش چهارباغ به شهرستان به شرح ذیل است:
نامه شماره ۲۱.۱.۴۷۴۶۴ مورخه ۱۸ آبان ماه ۹۹ با امضا استاندار محترم خطاب به سرکار مالواجرد معاون محترم شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی در خصوص ضرورت اصلاح ساختار کشور در شهرستان چهارباغ و ایجاد شهرستان جدید چهارباغ

نامه شماره ۲۱.۱.۲۲۴۱۲ مورخه ۲۴ تیر ماه ۹۹ با امضا استاندار محترم خطاب به دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور در خصوص تسریع در سیر مراحل قانونی ایجاد شهرستان جدید چهارباغ

نامه شماره ۲۱.۱.۲۲۴۲۱ مورخه ۲۴ تیر ماه ۹۹ با امضا استاندار محترم خطاب به دکتر رحمانی فضلی وزیر محترم کشور در خصوص تسریع در سیر مراحل قانونی ایجاد شهرستان جدید چهارباغ

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

آماده باش گرمخانه های سراسر کشور، موج سرما در راه است

آیین باور_ با توجه به ورود موج جدید سرما در نامه‌ای به معاونین عمرانی استانداری …

پیکر زخم خورده کاخ تاریخی شهرستانک تیمار می شود

آیین باور – «با توجه به واگذاری کاخ شهرستانک به سرمایه‌گذار بومی بخش خصوصی، عملیات …

تشکیل کمیته سند راهبرد‌ی توسعه گردشگر‌ی البرز، روزنه ای برای رشد

آیین باور -فریدون محمدی مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز از پیگیری طرح تشکیل کمیته …

دیدگاهتان را بنویسید