???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته / نایب رئیس شورا: نقاشی دیواری پل ارتباطی مردم و فرهنگ شهری است

نایب رئیس شورا: نقاشی دیواری پل ارتباطی مردم و فرهنگ شهری است

آیین باور – رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج گفت: با خلق دیوارهای نقاشی شده و مشق هنر بر روی دیوارها زیبایی را به خیابانها بیاوریم .

رحیم خستو در بازدید از خیابان های سطح منطقه ۷ شهرداری کرج اظهار داشت: در بازدید از خیابان اصلی رجایی شهر چند ساختمان که دارای نمای زشت و مخروبه بودند مشاهده شد که به شهرداری پیشنهاد می شود در راستای ماده ۱۱۰ قانون شهرداریها در بحث زیباسازی برخی از این املاک که در تیر راس دید عموم قرار دارد اقداماتی در جهت تلفیق هنر و زیباشناسی انجام شود.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه ماده ۱۱۰ قانون شهرداری ها فقط مربوط به زمین نیست بلکه شامل ساختمان های نیمه کاره نیز هست، افزود: این ماده شامل تمام زمین یا بنا‌های مخروبه و غیر مناسب با وضع محل و یا نیمه تمام واقع در محدوده شهر که در خیابان یا کوچه و یا میدان قرار گرفته و منافی با پاکی و پاکیزگی و زیبایی شهر و یا موازین شهرسازی است را شامل می شود.

خستو بیان کرد: علاوه بر زیبا کردن دیوارهای خالی شهر، هدف از نقاشی دیواری‌ها فرهنگسازی برای شهروندان هم هست، توجه به طبیعت، توجه به هویت و بافت قدیمی هر محله، فرهنگسازی ترافیکی و… از جمله موضوعاتی است که در این نقاشی‌های دیواری به آن باید توجه ‌شود؛ همچنین بافت ساختمان‌های اطراف، برای انتخاب نوع و فضای نقاشی مؤثر است.

رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: اگر مالک مسامحه یا امتناع کرد شهرداری می‌تواند به منظور زیبائی و پاکیزگی و شهرسازی هرگونه اقدامی را که لازم بداند انجام دهد.

خستو به بحث سد معبر و نارضایتی شهروندان منطقه ۷ اشاره کرد و گفت: سد معبر باعث اختلال در نظم بویژه خیابان میرزایی پرور و عدم رعایت حقوق عابران شده است از شهردار منطقه درخواست می شود تا نسبت به رفع سد معبر برخی از مغازه های سمساری محله اوقافی ها رسیدگی کند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج یادآور شد: یکی از معضلات مهم و اساسی در زمینه آسفالت ضلع غربی خیابان ملکشاه است که موجب نارضایتی شهروندان و رانندگان شده است با توجه به اینکه چندین سال از عمر آسفالت این خیابان می‌گذرد و کاملا فرسوده شده اند از شهردار محترم درخواست رسیدگی و رفع این مشکل را دارم.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

ورود به پارک و بوستان در کرج ممنوع شد

ورود شهروندان به پارک‌های شهرکرج برای پیشگیری از ابتلا به کرونا ممنوع شد. رئیس سازمان …

راهیابی تکواندو کار البرزی به اردوی تیم ملی پاراتکواندو

فاطمه دودانگه از البرز با شکست حریفان خود مجوز حضور در اردوی تیم ملی را …

ساماندهی حفاظت مخزن اموال فرهنگی‌تاریخی البرز، ۲۰۰ میلیون تومان بودجه گرفت

آیین باور – سر‌پرست‌ معاونت میراث‌فرهنگی البرز گفت: «۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال بودجه …

دیدگاهتان را بنویسید