???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته / طرح بزرگ آبرسانی روستایی در البرز به بهره برداری رسید

طرح بزرگ آبرسانی روستایی در البرز به بهره برداری رسید

آیین باور_ نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: با همراهی و اقدام ویزر محترم نیرو با درخواست البرز مبنی بر افزایش ۵۵ میلیون متر مکعبی آب موافقت شد و حق آبه البرز از محل سدهای استان ۲ برابر شد از این رو درخواست کردیم که تصفیه خانه مرکزی شهرستان کرج بزودی اجرایی شود تا بتوانیم از این افزایش حق آبه بهره مند شویم.

شهبازی در مراسم بهره برداری از ۸ طرح آبرسانی به روستاهای البرز که روز سه شنبه همزمان در ۴ استان کشور با حضور وزیر نیرو به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: بر اساس پویش هر هفته الف-ب ایران این بار در روستای فرخ آباد شهرستان فردیس استان البرز حاضر شدیم.
وی ادامه داد: ۸ روستا در استان البرز به صورت همزمان به شبکه آبرسانی پایدار با اعتباری بیش از ۷۴ میلیارد تومان رسیدند که بواسطه این امر جمعیتی حدود ۱۰ هزار نفر بهره مند می شوند.
شهبازی گفت: در این گفتگو که به صورت ویدئو کنفرانس با وزیر محترم صورت گرفت، فرصت را مغتنم شمرده و بار دیگر مطالبات و نیازهای استان در حوزه آب و برق را مطرح کردم.
وی افزود: دولت نگاه ویژه ای به البرز دارد و از سال ۹۲ بیش از هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای آب و فاضلاب استان هزینه شد و نتایج بسیار اثربخشی برای ایران کوچک داشت.
استاندار البرز اضافه کرد: در بحث یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی اقدامات بسار خوبی صورت گرفته است.
وی گفت: با همراهی و اقدام ویزر محترم نیرو با درخواست البرز مبنی بر افزایش ۵۵ میلیون متر مکعبی آب موافقت شد و حق آبه البرز از محل سدهای استان ۲ برابر شد از این رو درخواست کردیم که تصفیه خانه مرکزی شهرستان کرج بزودی اجرایی شود تا بتوانیم از این افزایش حق آبه بهره مند شویم.
شهبازی افزود: برای رینگ شبکه آبرسانی البرز نامه ای مشترک با نمایندگان محترم مردم البرز در مجلس شورای اسلامی و نماینده محترم ولی فقیه در استان خدمت وزیر محترم نیرو ارسال شده که در انتظار پاسخ هستیم.
استاندار البرز گفت: با حضور وزیر محترم نیرو در بخش برق نیز اقدامات بزرگی محقق شد و عملیات اجرایی اولین پست برق ۴۰۰ کیلوولت البرز آغاز شده و اکنون بیش از ۵۰ درصد پیشرفت دارد.
وی عنوان کرد: همچنین عملیات اجرایی پست ۴۰۰ کیلوولت بعدی نیز در زکی آباد در دستور کار قرار گرفت.
شهبازی گفت: وزیر محترم نیرو بسیار عملیاتی هستند و همواره در اجرای پروژه های این چنینی همراه بوده اند از این رو در پاسخ به درخواست های مطرح شده اعلام آمادگی برای همراهی لازم را داشتند تا پایان کار دولت اقدامات بزرگی را متعاقب برنامه های قبلی به ثمر برسانیم.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

اولین شهرک صنایع دستی در کرج ساخته می شود

آیین باور- فریدون محمدی مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز از توسعه مراکز نمایشگاهی و …

نگران البرز هستیم؛اتصال گسل تهران، البرز را در معرض خطر قرار داده است

آیین باور_رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر …

نقشه خطر پذیری البرز تدوین شد/ ۵۴ هزار واحد روی گسل واقع شده اند

آیین باور_ مدیران استان را از مخاطرات و بحران های طبیعی آگاه شدند و شیرهای …

دیدگاهتان را بنویسید