???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته / فرج اله ایلیات: شهرداری کرج در بحث املاک قولنامه ای ناراضی تراشی کرد

فرج اله ایلیات: شهرداری کرج در بحث املاک قولنامه ای ناراضی تراشی کرد

آیین باور_ رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، حقوقی و املاک شورای اسلامی شهر کرج گفت: شهرداری در بحث املاک قولنامه ای عملکرد خوبی نداشت و با ناراضی تراشی موجب شد تا زمینه تضییع حقوق تعدادی از سازندگان ساختمانی فراهم شود.
فرج اله ایلیات با بیان اینکه متاسفانه از رأی صادره از سوی دیوان عدالت اداری تفسیر بدی صورت پذیرفت، اظهار داشت: دیوان عدالت بر عدم صلاحیت ورود شوراهای اسلامی به بحث صدور پروانه ساخت برای املاک قولنامه ای تاکید داشت نه اینکه خانه ها و زمین های قولنامه ای تحت هیچ شرایطی نمی توانند بستر ساخت و ساز باشند و همین برداشت غلط موجب شده تا حقوق تعدادی از شهروندان تضییع شود.
وی افزود: اکنون در بسیاری از شهرهای البرز شاهد صدور پروانه برای املاک قولنامه ای هستیم که نهادهای قضایی و نظارتی از آن مطلع هستند و قطعاً شهروند ساکن کرج با شهروند ساکن مثلاً کمالشهر و ماهدشت برای قانون تفاوتی ندارد و همه باید از حقوق شهروندی برخوردار باشند و متاسفانه ضمن لطمه خوردن به منابع درآمدی شهرداری کرج، خسارت بزرگی در حق تولیدکنندگان ساختمان روا شده است.
این مسئول با تاکید بر اینکه شهرداری کرج باید نسبت به صدور پروانه ساخت حداقل برای کسانی که در روزهای قبل از صدور رأی دیوان عدالت اداری نسبت به واریز مبالغی بابت دریافت پروانه ساخت اقدام نموده و در مناطق ده گانه شهرداری پرونده تشکیل داده اند، اقدام نماید، گفت: رویه کنونی که این افراد را بین نهادها پاسکاری می کنیم و پاسخ شفافی به آنها نمی دهیم، به سرمایه اجتماعی مدیریت شهری لطمه می زند و اعتبار شهرداری نزد قشر مهم سازندگان را خدشه دار می سازد.
ایلیات ضمن انتقاد شدید از شهرداری کرج بابت سرگردان ساختن تعدادی از شهروندان و عدم پاسخگویی مناسب به آنها عنوان کرد: شهرداری طبق قانون تمام اختیارات لازم برای تصمیم گیری در این خصوص را دارد اما علت ترس و نگرانی آنها مشخص نیست؛ آیا برای خدمت رسانی و گره گشایی از مشکلات مردم و جلوگیری از ایجاد ناراضی تراشی باید استرس داشته باشیم یا اینکه مشتاق به انجام آن باشیم.
عضو شورای شهر کرج با بیان اینکه همه نهادها اعم از قضایی و نظارتی و خدمت رسان در خدمت مردم هستند و هدفی جز دفاع از حقوق شهروندان ندارند، خاطر نشان کرد: شهرداری که مدعی عمل به قانون است، طبق قانون و رأی دیوان عدالت اداری حق نداشته قبل از صدور پروانه ساخت مبالغی را از متقاضی دریافت نماید حال آنکه چک های این پرونده ها نیز بعضاً وصول و هزینه شده است یا در مواردی بخشی از زمین های قولنامه ای تبدیل به معبر شده اند و اینکه اکنون به گونه دیگری عمل کنیم، پسندیده نیست.
ایلیات در پایان با تاکید بر اینکه جای بهانه آوری و ناراضی تراشی برای مدیریت شهری کرج در اواخر دوره پنجم به دنبال تکریم مردم و استفاده از ظرفیت های قانونی برای گره گشایی از مشکلات شهروندان باشیم، تصریح کرد: افکار عمومی سوال می کنند مدیریت شهری که پروژه های بزرگی مثل مترو و بزرگراه شهید سلیمانی را از حالت رکود و تعطیلی خارج کرد، آیا قادر نیست به اعتراض قانونی و گلایه به حق تعدادی از شهروندان رسیدگی نماید! از شهردار محترم در این خصوص انتظار بیشتری می رود

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

اولین شهرک صنایع دستی در کرج ساخته می شود

آیین باور- فریدون محمدی مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز از توسعه مراکز نمایشگاهی و …

نگران البرز هستیم؛اتصال گسل تهران، البرز را در معرض خطر قرار داده است

آیین باور_رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر …

نقشه خطر پذیری البرز تدوین شد/ ۵۴ هزار واحد روی گسل واقع شده اند

آیین باور_ مدیران استان را از مخاطرات و بحران های طبیعی آگاه شدند و شیرهای …

دیدگاهتان را بنویسید