???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته / آزادسازی حریم رودخانه چالوس پس از چند دهه

آزادسازی حریم رودخانه چالوس پس از چند دهه

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با اقدامات قرارگاه پس از چندین دهه شاهد آزادسازی اراضی حریم رودخانه چالوس باشیم و گفت: این اتفاق با همکاری ادارات مسئول و مالکان حقیقی و حقوقی در شرف تحقق است.

آزادسازی سه هزار هکتار
رئیس قرارگاه صیانت از بیت المال و مقابله با تغییر غیرمجاز کاربری استان البرز، پیگیری مصوبات قرارگاه را یکی از تکالیف دستگاه‌های عضو برشمرد و متذکر شد: در ۱۰ ماهه سال ۹۹ در حوزه مقابله با تغییر کاربری‌ها بالغ بر ۳ هزار هکتار از اراضی آزادسازی شده است که حجم آزادسازی ها با اقدامات ۵ سال گذشته برابری می‌کند.
وی اضافه کرد: در حوزه مقابله با تصرف حریم رودخانه‌ها نیز حدود هفت هکتار از بستر و حریم بر اساس مصوبات قرارگاه در آتشگاه آزاد شده و در حریم رودخانه چالوس نیز اقدامات اولیه جهت بررسی و شناسایی آغاز شده است.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان البرز افزود: قرارگاه دو هدف پیشگیری و مقابله را توامان پیگیری می کند ولی انتظار است دستگاه‌ها با راهکارهایی از قبیل نظارت هوشمند، اقدامات پیشگیرانه را تشدید کنند.

توقیف ۶۷۶ دستگاه حفاری غیرمجاز در استان
در این نشست همچنین داوود نجفیان مدیر عامل شرکت آب منطقه ای البرز با ارائه گزارشی، اقدامات مجموعه خود در عرصه مصوبات قرارگاه را برشمرد و گفت: در حوزه انسداد چاه های غیرمجاز حجم آزادسازی ها در ۹ ماهه امسال ۲۶۶ مورد بوده است که بیش از کل اقدامات سال ۹۸ است.
وی حجم چاه‌های مسدود شده در سال ۹۸ را نیز ۲۲۹ حلقه عنوان کرد و افزود: در مجموع از سال ۹۱ تا پایان سال ۹۷ نیز ۲۰۳۸ حلقه چاه مسدود شده و از ابتدای سال ۹۱ تاکنون ۶۷۶ دستگاه و تجهیزات حفاری غیرمجاز توقیف شده است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای البرز با بیان اینکه در ۹ ماهه سال ۹۹ تعداد ۱۳۳ مورد آزادسازی در استان انجام شده و این حجم با کل سال ۹۸ برابری می‌کند از ساماندهی اراضی حریم رودخانه آتشگاه خبر داد و متذکر شد: این طرح در ۱.۵ کیلومتر از حریم رودخانه آتشگاه انجام شد که از ۲۰ پلاک موجود تاکنون ۱۱ رستوران آزادسازی و امکان دسترسی مردم به رودخانه مهیا شده است.
وی اضافه کرد: در خصوص رودخانه کرج نیز علامت‌گذاری برای آزادسازی آغاز شده و بعد از چندین دهه شاهد عملیات آزادسازی رودخانه کرج خواهیم بود که بدون حمایت دادگستری این اتفاق ممکن نبود.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

در دیدار استاندار البرز با وزیر علوم مطرح شد:دانشگاه خوارزمی نیازمند تقویت و حمایت

آیین باور – نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: طی دیدار با وزیر علوم، …

درخواست تسریع استقرار نمایندگی وزارت امور خارجه در البرز

آیین باور – نماینده عالی دولت در استان البرز طی دیداری با معاون کنسولی، مجلس …

ریشه و داستان ضرب المثل « پیاده شو با هم برویم»

در زمان قدیم ، آن وقت که مردم به جای اتومبیل سوار بر حیواناتی مثل …

دیدگاهتان را بنویسید