???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته / سند توسعه ملی و آمایش البرز تدوین شد

سند توسعه ملی و آمایش البرز تدوین شد


نماینده عالی دولت در استان البرزدر جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که روز پنجشنبه با حضور دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، ضمن گرامیداشت اعیاد ماه رجب و همچنین تبریک روز درختکاری،گفت: هر استانی فرصت ها، ظرفیت ها و محدودیت هایی دارد ولی البرز دارای ظرفیت های بسیاری است که فناوری و دانش از اهم آن می باشد.
وی افزود: بر این اساس موضوعات استان در حوزه های مختلف مورد بررسی قرار داده و سند توسعه ملی و آمایش استان تدوین شد.
شهبازی گفت: با تدابیری که اتخاذ شد اکنون در بسیاری از شهرک های صنعتی استان به صورت گسترده درخواست نیروی کار وجود دارد و امسال علیرغم شرایط موجود در این استان بیمه شدگان اجباری به ۳۱۲ هزار نفر رسیده اند و در سال ۹۸ حدود ۳۰۵ هزار نفر بوده اند.
وی افزود: رفع ممنوعیت شعاع ۱۲۰ کیلومتری در شهرک های صنعتی البرز که با عنایت دولت محترم بویژه رییس جمهوری ممحترم محقق شد، انقلابی بزرگ در تولید و صنعت استان بر پا کرد و با حجم بالای تقاضای سرمایه گذاری مواجه هستیم.
استاندار البرز گفت: ترافیک سنگین محورهای البرز برای مردم بسیار سخت و طاقت فرسا بود و ریه های تنفسی این استان مسدود شده بود که با بهره برداری از چندین پروژه بزرگ و آزادراه جنوبی تهران و البرز این حجم بالای ترافیک در حال کاهش است.
وی افزود: امید است با این همت و هم افزایی و تعاملی که بین مسئولان ۳ قوه در البرز وجود دارد با سرعت به سمت توسعه و پیشرفت حرکت کنیم.

شهبازی گفت: ۸۰ درصد تحقیقات کشاورزی کشور در البرز صورت می گیرد و بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی و ۱۵۰ برند ملی در این استان مستقر است.
وی با اشاره به اینکه مکان بسیار مناسبی برای کارخانه فناوری البرز در نظر گرفته شد و احداث ان صورت گرفت، افزود: البرز در ۱۱ ماهه سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱۲ درصد رشد صادرات است.
شهبازی با قدردانی از روسای دانشگاه های استان، گفت: زیرساخت های دانشگاهی استان بسیار ارزشمند هستند و دانشگاه خوارزمی با توجه به ظرفیت های موجود قابلیت توسعه دارد و برای این امر پای کار و همراه هستیم.
وی افزود: برای گسترش پژوهش های فنی و حرفه ای همراهی لازم را خواهیم داشت و بیش از ۲۹ قرارداد در این حوزه منعقد شده است و پژوهش های خوب کاربردی صورت گرفته است.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

A Brief Of fish hunter 360 Total Security

This is a brief of fish hunter 360 total secureness. This application was created with …

A Mobile VPN Router With respect to Online Proper protection

With special broadband becoming increasingly popular, mobile VPN routers are of big importance. They are …

تجهیز رایگان ناوگان حمل و نقل عمومی البرز به سیستم دو گانه سوز

آیین باور _ مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل ترافیک استانداری گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید