???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / اقتصادی / اصناف در سخت ترین شرایط سخت کشور حضور موثر داشتند

اصناف در سخت ترین شرایط سخت کشور حضور موثر داشتند

/با تمام قوا در جهت شکوفایی ظرفیت های بلاقوه استان گام بر می داریم/البرز در حوزه ایجاد اشتغال کارنامه موفقی دارد

استاندار البرز گفت: دشمن رویه جنگ اقتصادی را برای از پای درآوردن نظام پیش گرفته که این توطئه نیز در سایه هم دلی و وحدت مردم و مسئولان خنثی خواهد شد.

 دکتر محمدعلی نجفی ظهر پنجشنبه در مراسم روز اصناف که در سالن همایش های میلاد کرج برگزار شد با بیان اینکه تشکل ها پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند افزود: گاهی مسئولان به دلیل حجم بالای وظایف و امور محوله، نمی توانند ارتباط مداوم و روزمره با مردم داشته باشند از این رو تشکل ها و تعاونی ها این خلا را پر می کنند.
***همواره درصدد حمایت از تولید، بخش خصوصی و تشکل ها هستیم
وی ادامه داد: بهره برداری از ظرفیت های بخش خصوصی بویژه در عرصه تولید همواره مورد تاکید بوده و در شرایط خاص کنونی کشور نیز این امر ضرورت بسیاری پیدا می کند و البته حمایت از بخش خصوصی و تسهیل در امور آنها با جدیت در استان دنبال می شود.
***اصناف در سخت ترین شرایط کشور حضور موثر داشتند
نجفی با اشاره به دوران دفاع مقدس و حضور موثر و همواره مردم و بخصوص اصناف گفت: اکنون کشور دارای منابع ارزی خوبی است و درصد بالایی از تنش های ایجاد شده به دلیل تحریک های خارجی و سیاست های استکبار است ولی در سال های ابتدایی انقلاب منابع دولت تمام شده و در شرایط جنگ بودیم که اصناف به کمک کشور آمدند.
وی افزود: چندی پیش در حادثه زلزله کرمانشاه استان البرز در امدادرسانی به زلزله زدگان پیشتاز بود و در مراحل بعدی نیز اصناف با قدرت وارد عمل شدند و بیشترین و به موقع ترین کمک ها از این استان بود.
***استکبار با جنگ اقتصادی درصدد براندازی نظام است
استاندار البرز با بیان اینکه شرایط کشور بسیار خاص است و استکبار با همراهان خود در منطقه درصدد اختلال در اداره کشور حرکت می کند اضافه کرد: در روند برجام فرزندان ایران اسلامی با حمایت های مقام معظم رهبری، مجلس شورای اسلامی و راهبردهای رییس جمهوری توفیقات و فرصت های ارزشمندی را رقم زدند.
***ایران اسلامی با برجام حسن نیت خود را اثبات و به دنیا اعتماد کرد
وی گفت: ما به دنیا اعتماد کرده و حسن نیت خود را اثبات کردیم ولی پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و روی کار آمدن قلدری بزرگ و ستیزه جو این روند مختل شد، چرخش کشورها و شکل گیری اندیشه هایی خاص که حتی به دوستان خودنیز وفا ندارند، صورت گرفت.
نجفی افزود: جمهوری اسلامی در ناآرامی های منطقه همواره مامنی برای پناهجویان کشورهای مختلف آسیب دیده بود ولی نمونه این رفتار در آمریکا که مدعی حقوق بشر است مشاهده نمی شود و حتی برای افزایش تنش در کشورهای ضعیف و هجوم به کودکان بی گناه، شرایط را تسهیل می کنند.
وی خاطرنشان کرد: از دیرباز، دشمنان نمی خواستند که ایران قدرتمند و مستقل باشد و اکنون نیز این عدوات با جمهوری اسلامی ادامه دارد و در این راه از هیچ اقدامی فروگذار نمی کنند.
***اصناف با حضور قدرتمند و منصفانه خود، جو کاذب فشارهای اقتصادی را از بین ببرند
استاندار البرز با اشاره به اینکه در شرایط کنونی اصناف بار سنگینی بر دوش دارند چراکه باید با اصناف همیشگی از گسترش جو کاذب جلوگیری کنند گفت: ما بعنوان مسئولان و خدمتگزاران مردم، موظف به خدمات رسانی و گره گشایی از روند امور اصناف هستیم و در این راه جهادی وارد میدان شده ایم.
***حتی یک روز نیز استان را ترک نکردم/با تمام قوا در جهت شکوفایی ظرفیت های بلاقوه استان گام برمی داریم
وی افزود: در مدت مسئولیت خود در استان حتی یک روز نیز البرز را ترک نکردم و بر این باور هستم که این استان ظرفیت های فراوانی دارد که باید به رشد و شکوفایی برسد و در این راه با تمام وجود و بکارگیری همه قوای خود گام برمی دارم.
نجفی عنوان کرد: گسترش راه ها، ایجاد اشتغال، رشد اقتصادی و توسعه همه جانبه استان با تعامل و هم افزایی و در سایه وحدت مردم و مسئولان محقق می شود.
***مسئولان رده های مختلف، گوش شنوای دغدغه های مردم باشند
وی با بیان اینکه مسئولان استان همواره پای کار هستند گفت: نباید شرایط به گونه ای رقم بخورد که مردم حرف خود را با مسئولان در کوچه و خیابان و با تنش و خشم اعلام کنند، فضای گفتگو در نظام جمهوری اسلامی همواره فراهم بوده و اکنون نیز بستر این امر در استان با حضور مسئولان مجاهد فراهم است.
***کشور در حوزه تامین مواد اولیه تولیدکنندگان هیچ مانعی ندارد
استاندار البرز افزود: امروز حمایت از تولید و تولیدکننده جزو اولویت امور ما محسوب می شود  و طبق اعلام رییس جمهوری، اکنون تولیدکنندگان در موضوع تامین مواد اولیه هیچ گونه مشکلی ندارند.
وی خاطرنشان کرد: همه مردم و مسئولان باید در کنار هم باشند تا از این تنگناها نیز مانند ادوار گذشته، سربلند عبور کنیم و برگ زرینی از افتخار را در کارنامه نظام ثبت کنیم.
***شرایط کنونی فرصتی مغتنم در راستای حمایت از کالای داخلی توسط اصناف است
نجفی گفت: اکنون فرصت مغتنمی برای اصناف ایجاد شده که با حمایت از کالای با کیفیت داخلی، عنان بازار را در دست بگیرند.
***البرز در راه اندازی میزخدمت و تکریم ارباب رجوع در کشور پیشتاز است
وی افزود: میز خدمت در البرز راه اندازی شده و در این امر در کشور پیشتاز هستیم که این اقدام نشان از اهمیت حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع دارد.
استاندار البرز ادامه داد: در شرایط فعلی، دشمن از طریق جنگ اقتصادی درصدد شکست نظام جمهوری اسلامی است و راهکار برون رفت از این تنگنا صبر و استقامت و امید است چراکه به طور قطع از این موانع نیز گذر می کنیم ولی نباید نشاط و امید از جامعه گرفته شود.
***البرز در حوزه ایجاد اشتغال کارنامه موفقی دارد
وی گفت: البرز برخلاف جو حاکم در حوزه اشتغال توفیقات بزرگی داشته و کارنامه موفقی را رقم زده و این روند تا رسیدن به رضایت مردم ادامه دارد.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

کرج در موج چهارم کرونا؛تشدید اعمال دستورالعمل های بهداشتی در البرز

آیین باور _ نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: تشدید اعمال دستورالعمل های بهداشتی …

پنج شهر البرز در وضعیت نارنجی کرونا قرار گرفت

آیین باور _ دورهمی در روز طبیعت ممنوع فرمانده قرار گاه عملیاتی مبارزه با بیماری …

حمام تاریخی مصباح را ببینیم؛ نوروز فرصت گردشگری البرز

آیین باور _ باز‌گشایی حمام تاریخی مصباح در ایام نو‌روز مدیر‌کل میر‌اث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی …

دیدگاهتان را بنویسید