???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / اجتماعی / رئیس کل دادگستری استان البرز خبر داد: مساجد استان البرز میزبان وکلا می شوند

رئیس کل دادگستری استان البرز خبر داد: مساجد استان البرز میزبان وکلا می شوند

آیین باور – اجرای طرح«مساجد و حقوق» با همکاری مشترک معاونت فرهنگی دادگستری کل استان البرز، کانون وکلای دادگستری و دبیرخانه کانون‌های مساجد استان آغاز شد.

در مراسمی که به میزبانی مسجد امام حسن مجتبی(ع) کرج برگزار شد طرح «مساجد و حقوق» به منظور ارائه مشاوره‌های حقوقی رایگان آغاز به کار کرد.

بر اساس این طرح که با همکاری مشترک معاونت فرهنگی دادگستری کل استان البرز، کانون وکلای دادگستری و دبیرخانه کانون‌های مساجد استان عملیاتی خواهد شد وکلای عضو کانون با حضور در مساجد منتخب استان به ارائه مشاوره‌های حقوقی رایگان خواهند پرداخت.

احمد فاضلیان رئیس کل دادگستری استان البرز در آیین رونمایی از این طرح که به مناسب دهه کرامت و میلاد امام رضا(ع) برگزار شد ریشه بسیاری از دعاوی و پرونده‌های قضایی را عدم آگاهی مردم نسبت به وظایف، تکالیف و حقوق خود عنوان کرد و گفت: بیشتر مردم از ظرفیت‌های قانونی مطلع نیستند و به همین دلیل شاهد هستیم که سالانه بیش از ۶۰۰ هزار پرونده در استان تشکیل می شود به نحوی که بخش عمده ای از جمعیت حدودا ۳ میلیون نفری استان درگیر پرونده‌های قضایی هستند.

وی افزود: به دلیل همین ضعف در دانش حقوقی شاهد هستیم که برخی از مردم در معاملات خود قراردادهایی منعقد می‌کنند که دارای اشکالات عدیده قانونی است و معضلاتی را برای خود و دستگاه قضایی ایجاد می‌کنند مثلا مشاهده می‌شود در معاملات ملکی، طبق قرارداد «حق فسخ» برای طرفین قائل می‌شوند ولی مدت زمان پایان این حق را تعیین نمی‌کنند بنابراین یکی از طرفین با گذشت چندین ماه، با بالا رفتن ارزش ملک درخواست ابطال معامله به لحاظ عدم تعیین سقف در خیار فسخ می‌کند و این موضوع منجر به خسارات جبران‌ناپذیری برای یکی از طرفین معامله می‌شود.

عالی‌ترین مقام قضایی استان البرز تصریح کرد: عدم آگاهی به مباحث حقوقی در بین بیشتر مردم، معاونت فرهنگی دادگستری استان را مصمم کرد تا در راستای افزایش آگاهی‌های حقوقی در جامعه طرح «مسجد و حقوق» را با مشارکت کانون وکلای استان البرز و دبیرخانه کانون‌های مساجد اجرایی کند.

وی اضافه کرد: بر اساس این طرح، وکلای کانون پس از نماز مغرب و عشا در مساجد منتخب به ارائه مشاوره حقوقی رایگان خواهند پرداخت.

انتهای پیام/

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

کرج در موج چهارم کرونا؛تشدید اعمال دستورالعمل های بهداشتی در البرز

آیین باور _ نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: تشدید اعمال دستورالعمل های بهداشتی …

شروع خیز بلند کرونا در کشور/جریمه ۲۰۰ هزار تومانی برای نقض قرنطینه کرونا مثبت‌ها در عید

علیرضا رئیسی روز شنبه در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: «گرچه از …

پنج شهر البرز در وضعیت نارنجی کرونا قرار گرفت

آیین باور _ دورهمی در روز طبیعت ممنوع فرمانده قرار گاه عملیاتی مبارزه با بیماری …

دیدگاهتان را بنویسید