یکشنبه، 24 مهر 1401 - 12:06

قاسم پور: شورای کرج مظلوم واقع شده است

رویکرد شهرداری و شورای شهر مبتنی بر احترام متقابل و پرداختن به وظایف قانونی است

رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: در نطق پیش از دستور یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه رسمی شورای شهر کرج ابراز امیدواری کرد، شهردار جدید به دور از حواشی در جهت برآورده کردن انتظارات مردم حرکت کند.

وی گفت : انتظار می رود صداقت، شهامت، شجاعت، فسادستیزی و برنامه ریزی را محورهای فعالیت خود قرار دهد و از تمامی ظرفیت های شهرداری برای خدمت به مردم شریف این شهر استفاده کند.

قاسم پور تاکید کرد: بی شک رویکرد شهرداری و شورای شهر مبتنی بر احترام متقابل و پرداختن به وظایف قانونی است و به مسئله ای جز این نباید پرداخته شود.

وی گفت: کارکنان و مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر باید به دور از تفرقه، نمامی و موضوعات این چنینی، ارتقای سازمانی، پرداختن به روزهای از دست رفته، چگونگی خدمت رسانی بهتر و تبدیل کرج به جای بهتری برای زندگی را هدف خود قرار دهند.

 

وی تاکید کرد :شورای ششم شهر کرج که در برخی موارد واقعا مظلوم واقع شده است، با تمام توان و انگیزه و نیز اتحاد و انسجام، آمادگی خدمت رسانی به شهروندان را دارد که نمونه ای از اتحاد و همدلی اعضا، در نحوه رای دادن به شهردار منتخب نمایان بود.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: پس از بازدید معاون رئیس جمهور از پروژه بزرگراه شمالی، سه شنبه هفته گذشته، جلسه ای در نهاد ریاست جمهوری برگزار و مطرح شد که با توجه به برآورد شرکت مشاور پروژه، دو هزار میلیارد تومان برای تملک باقیمانده مسیر و ۴ هزار و ۲۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه بر اساس شاخصه های قدیم تا امروز نیاز است.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج بیان کرد: پیش تر، پیرو سفر ریاست جمهوری به استان البرز و حضور وزیر کشور در پروژه مقرر شده بود شهرداری تملک و ۵۰ درصد کار اجرایی را عهده دار شود؛ در جلسه مذکور، مقرر شد تامین ۵۰ درصد اعتبار مورد نیاز را دولت متقبل شود و ۵۰ درصد باقیمانده را نیز شهرداری کرج تامین کند که امید است پس از تخصیص اعتبار، ظرف مدت یک سال پروژه به نتیجه برسد.

قاسم پور تاکید کرد: در همان جلسه، در خصوص تخصیص اعتبار و تملک زمین قطار شهری نیز بحث و گفت و گو و مقرر شد تا پایان سال ۱۴۰۲، ۷۵۰ میلیارد تومان برای ۶ رام قطار توسط وزارت کشور و ۶۰۰ میلیارد تومان توسط سازمان برنامه و بودجه در قالب بودجه ملی یا استانی اختصاص یابد.

 

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این مقرر شد، یک هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان نیز اوراق مشارکت تا پایان سال ۱۴۰۳ برای کمک به پروژه قطار شهری کرج در نظر گرفته شود؛ صورتجلسات مذکور تهیه شده و ابلاغ خواهد شد و اجرایی شدن مصوبات نیز نیازمند پیگیری شهردار منتخب است تا هرچه زودتر شاهد بهره برداری برسیم

کدخبر: 1008