یکشنبه، 13 آذر 1401 - 16:17

وعده شورای شهر کرج:

اولین اکو پارک جامع حیات وحش کشوردر البرز ساخته می شود

موافقت برای ساخت اولین اکو پارک جامع حیات وحش کشوردر البرز اعلام شد.

آیین باور-رییس کمیسیون سلامت،محیط زیست و خدمات شهر شورای اسلامی وعده داد که البرز موسس و صاحب اولین اکو پارک جامع حیات وحش کشور خواهد شد.

چپردار در این باره توضیح داد که برقراری ردیف بودجه برای مطالعه و تاسیس اولین اکو پارک حیات وحش جامع با پتانسیل های گیاهی،جانوری و منابع طبیعی در کلان شهر کرج امیدواری برای به تحقق پیوستن این پیشنهاد را افزایش داد.

وی با اشاره به اینکه پیشنهاد اولیه ساخت این اکو پارک از سوی این کمیسیون ارائه شده و کمیسیون تلفیق و بررسی متمم بودجه سلامت،محیط زیست و خدمات شهری آن را مورد تایید قرار داده است گفت:  اتفاق آرا از سوی اعضای شورای شهر پشتوانه تکمیل و توسعه اقدامات قبلی است که به تصویب رسیده است.

او وجود پتانسیل های سرشار منابع طبیعی، تجربیات ارزشمند مدیران بومی، زیستگاه  باغ شهری، تخصص کمیسیون های شورا، اراده مدیریت شهری و از همه مهمتر نیاز شهر،کشور و محیط زیست را، از جمله دلایلی دانست که امکان ثبت این پروژه ملی در حوزه حیات وحش را امکان پذیر می کند.

چپردارگفت: تاسیس اکو پارک جامع حیات وحش با بهره مندی منابع طبیعی،دامنه سرسبز و قله های رفیع البرز،رودخانه زلال کرج، نژاد های ارزشمند حیوانات بومی و گونه های متنوع گیاهی در کنار هم،  بی تردید سرمایه های نادر و گنج بی بدیلی است که تفرجگاه مردم و امانت های متعلق به نسل های آینده را ایجاد،حفظ و ماندگار خواهد نمود.

رییس کمیسیون سلامت،محیط زیست و خدمات شهر شورای اسلامی بیان کرد: به خط پایان دست درازی در منابع طبیعی،تخریب باغات،نابودی حیات وحش، گونه های نادر گیاهی و جانوری رسیده ایم و راهی جز آشتی با طبیعت و محیط زیست برای مدیریت های شهری باقی نمانده و ادامه زندگی شهری به هوای پاک،زمین سبز، و پرواز پرندگان نیاز دارد،این کلان شهر هوای تازه می خواهد.

کدخبر: 1030

خبرنگار: فریبا کلاهی