پنجشنبه، 15 دی 1401 - 12:55

تملک تهاتری پروژه‌های شهرداری مصوب شد

لایحه مشوق تملک تهاتری پروژه‌های اولویت دار شهرداری  به تصویب شورای شهررسید.

آیین باور - نائب رئیس شورای شهر کرج در پایان هشتاد و هفتمین جلسه رسمی شورای شهر گفت: مطابق قانون شهرداری‌ها، از جمله وظایف شهرداری احداث راه‌ها، شوارع و پارک‌های عمومی است که در بسیاری موارد انجام این وظایف مستلزم دسترسی شهرداری به املاک، اراضی یا حقوق مردم نسبت به اعیان و ابنیه‌ای است که در مسیر اجرای طرح قرار دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه گاه اجرای پروژه‌ها با مانع مالکیت خصوصی افراد مواجه می‌شود، شهرداری ابتدا باید این املاک را  تملک کند، در صورت بروزچنین حالتی، نیاز شهر و شهروندان به ایجاد و اجرای پروژه‌های عمومی، با حق مالکیت مالکان در تزاحم قرار می‌گیرد.

ایزدیارگفت: در این راستا با رای آرا حاضرین شورای شهر لایحه مشوق تملکات تهاتری در املاک اولویت دار شامل املاک واقع در حاشیه بزرگراه شمالی، خیابان میرزایی پرور، بلوار شمس، طرح تعریض بلوار ارم در پونه شرقی، کنار گذر شرقی کرج بر اساس تسهیلاتی که پیش‌بینی شده است مصوب شد تا از سیاست‌های تشویقی نیز در راستای پیشرفت و تکمیل پروژه‌های بزرگ شهری استفاده کنند.

وی یادآور شد: در این جلسه نیز به اتفاق آرا اعضای شورای شهر کرج طرح الزام شهرداری به ایجاد دبیرخانه شایسته گزینی مدیریت شهری نیز موافقت و تصویب شد.

 

 

کدخبر: 1061