پنجشنبه، 15 دی 1401 - 13:16

تجهیز بوستان‌های سطح شهر به کنتور آب

قائم مقام شهردار کرج از تجهیز تمام بوستان‌ها و پارک‌های سطح شهر به کنتور آب خبرداد.

 افراسیاب شجاعی گفت: جهت مصرف درست آب شرب و واقعی‌سازی میزان هزینه‌ها، به زودی تمامی پارک‌ها و بوستان‌های سطح شهر کرج به کنتور آب تجهیز می‌شوند که در کاهش مصرف آب و هزینه‌های شهرداری مؤثر خواهد بود.

او گفت: تأمین آب شرب جهت رفع نیازهای مراجعین به فضاهای تفریحی و بهره‌برداری احتمالی در شرایط اضطرار جهت نگهداری فضای سبز، امری انکار ناپذیر است از سوی دیگر توسعه، حفظ و نگهداری از فضای سبز هم وظیفه شهرداری است.

شجاعی گفت: طراحی منظر با استفاده از گونه‌های مقاوم در برابر کم آبی و عدم استفاده از گونه‌های گیاهی مهاجم، جایگزینی آبیاری قطره‌ای، کاهش کاشت چمن، استفاده از جاذب‌های رطوبت، استفاده از آب‌های غیر شرب در آبیاری درختان و احداث تصفیه خانه‌های محلی به منظور استفاده از پساب در آبیاری فضای سبز شهری با رویکرد اقتصادی و زیست محیطی از اقدامات مدیریت شهری در سنوات اخیر بوده است.

قائم مقام شهرداری کرج ادامه داد: در ماه‌های اخیر جلسات مستمر با مدیران شرکت آب و فاضلاب برگزار شد تا بتوان در خصوص مطالبات طرفین در بازه زمانی سال ۹۸ تا کنون، تعیین تکلیف شود.پس از تصمیم نهایی و قطعیت بدهی شهرداری و شرکت آب، حساب‌های فی مابین از طریق تهاتر کارسازی خواهد شد.

 

کدخبر: 1062

خبرنگار: فریبا کلاهی