پنجشنبه، 15 دی 1401 - 13:44

غنی‌ترین موزه تمبر دنیا درالبرز ، به ان اف تی وارد می شود

 ورود قریب الوقوع موزه تمبر یکتا به بازار ان اف تی افتخاری برای استان البرز است .

ورود مجموعه موزه خصوصی تمبر یکتا، به عنوان غنی ترین موزه خصوصی تمبر در دنیا به بازار ان اف تی یکی از اقدامات خوبی است که کار کلاسیک و مدرن موزه را با یکدیگر ادغام می‌کند. ورود آثار این موزه به دنیای دیجیتال، نه تنها باعث ماندگاری و بین‌المللی شدن آثار موزه می‌شود، بلکه درآمدزایی بسیار خوبی دارد. 

موزه تمبریکتا موزه ای شخصی است شامل اولین تمبر تا تمبرهای امروزی که در ایران منتشر شده،کلکسیون عکس قاجار، سکه ها و اسکناس هایی که از آغاز جنگ جهانی اول تولید و چاپ شده، همچنین صفحه های موسیقی ایرانی در این موزه وجود دارد.

این اقدام در اولین قدم، این موز تمبر را به دنیای بین‌الملل متصل می‌کند و با از بین بردن محدودیت مکانی، مردم در کشورهای مختلف می‌توانند با موزه آشنا شوند. همچنین با ایجاد ارتباط با موزه‌های دیگر دنیا و تبادل آثار، به غنی‌تر شدن گنجینه موزه کمک کند.  

معلولین جسمی حرکتی می توانند در بستر اینترنت از موزه دیدن کنند یا در حراجی‌ها به خرید و فروش بپردازند. به افراد علاقه‌مند به تمبر در سراسر دنیا با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.  از این طریق موزه‌دار می‌تواند تمام تمبرها را به نام خود به ثبت جهانی برساند و در بستری بدون ریسک و غیر قابل حک که بر اساس بلاکچین است، فعالیت کند. از طرفی با ایجاد بازار دیجیتال و راه‌اندازی حراجی های مختلف بین المللی، افراد علاقه‌مند به خرید تمبرها بپردازند که درآمدزایی فوق العاده‌ای خواهد داشت.

 

هر کدام ازین تمبرها با نشان دادن وقایع تاریخی یا فرهنگ خاص، مانند یک کتاب هستند و از این طریق می‌توان تمام مردم دنیا را با وقایع تاریخی کشورمان آشنا کرد. 

گفتنی است یکی دیگر از ویژگی‌های خوب دیجیتال کردن آثار هنری حفاظت از تمبرهای قدیمی است که در حال از بین رفتن هستند، که از این طریق برای همیشه در بستر دیجیتال ماندگار می‌شوند.

 

نشانی :

کرج،رجائی شهر(گوهردشت)،بلوار آزادی،بلوار میرزایی پرور(ضلع غربی فلکه اول - اوقافی ها)

 

کدخبر: 1064