دوشنبه، 17 بهمن 1401 - 10:48

ادامه مسیر و رام قطار شهری کرج تامین اعتبار می‌شود

بزودی  مترو کرج به صورت آزمایشی و غیر تجاری مسافر گیری می‌کند.

آیین باور - رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج در جلسه فوق العاده کارگروه قطار شهری از مسافر گیری مترو بصورت آزمایشی و غیر تجاری خبر داد.

 او گفت: با تایید مدیرعامل و مشاورین فنی، راه اندازی آزمایشی و مسافر گیری غیر تجاری مترو کرج در طول دو ایستگاه آیت الله طالقانی و گلشهر بلامانع می باشد.

 

نایب رییس کمیسیون تلفیق در ادامه افزود: از گذشته نقدهایی به مترو کرج وارد بود به طوری که اعلام افتتاح در اواخر شورای پنجم شده بود که با شروع دوره ششم شورای اسلامی شهر با تلاش و همیاری همکارانم در پارلمان و مدیریت شهری به جهت حفظ و صیانت و امنیت شهروندان و مسافرین، موضوع مورد واکاوی فنی قرار گرفت. با توجه به کمبودهای منابع، مشکلات و معضلات پیمانکاری و ... اصلاحات و تلاشهای شبانه روزی با برنامه زمانبندی مشخص صورت گرفت و به لطف خدا به راه اندازی آن نزدیک شدیم.

 

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل کمبود رام قطار را یکی از دغدغه مدیریت شهری عنوان کرد و افزود: در بهره برداری نهایی و ادامه مسیر تا میدان شهید سلطانی، قطار شهری با کمبود منابع مالی و واگن مواجه است که انتظار می رود دولت محترم طبق قانون به همکاری هر چه بیشتر با مدیریت شهری کرج پرداخته و این دغدغه را برطرف کند.

 

علیرضا رحیمی گفت: ادامه خط از چهارراه طالقانی تا میدان شهید سلطانی (تلاقی خط ۵ تهران با خط ۲ کرج) جزء سیاستهای توسعه خط ۲ شورای ششم بوده و هم اکنون نیز عملیات عمرانی این مسیر فعال است. تامین مالی، کمبود واگن، دپو و... از جمله مسائلی است که باید مسئولین استانی و دولت محترم تلاش مضاعف داشته باشند تا موانع برطرف شود و درنهایت شهروندان فهیم کرج از این نعمت برخوردار شوند.

کدخبر: 1088