دوشنبه، 14 تیر 1400 - 13:12

ایجاد مخزن های آب برای تامین و توزیع آب شرب مردم البرز به جد در دستور کار قرار گرفت

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: امید است با سیاستگذاری که در بحث مخزن سازی در البرز در حال اجرا است بتوانیم مشکلات مردم استان را در تامین آب شرب برطرف کنیم.

آیین باور - شهبازی در مراسم آغاز عملیات اجرایی ایجاد مخزن در شهرک جهان نما با حضور نمایندگان مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، افزود: از آغاز هفته جاری اقدامات موثری در جهت حل مشکل توزیع آب شرب البرز صورت گرفت که از جمله این اقدامات می توان آغاز بهره برداری و توزیع ۴ حلقه چاه فلمن را نام برد.

وی ادامه داد: ۱۰۰ لیتر بر ثانیه آب از این چاه ها به مدار توزیع می رود و اکنون ۶۰ درصد کار ایجاد تصفیه خانه در کرج که هفته دولت سال گذشته با حضور نمایندگان مردم و وزیر نیرو آغاز شد، انجام شده که با این امکان ۵۰۰ لیتر بر ثانیه آب شرب وارد مدار توزیع می شود.

شهبازی گفت: در پارک جهان نما نیز طرحی در خصوص تامین آب شرب از سال ها پیش در دستور کار قرار داشت که با موانعی مواجه بود.

وی افزود: با همراهی نمایندگان محترم مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی و مسئولان محلی، این مخزن ۵ هزار متر مکعبی در پارک جهان نما ایجاد می شود که ظرف یک سال قابل بهره برداری است.

وی اضافه کرد: امید است با سیاستگذاری که در بحث مخزن سازی در البرز در حال اجرا است بتوانیم مشکلات مردم استان را در تامین آب شرب برطرف کنیم.

استاندار البرز گفت: ظرف ۲ هفته آینده نیز در شهرستان نظرآباد عملیات اجرایی تامین مخزن آب شرب آغاز خواهد شد.

کدخبر: 109