چهارشنبه، 19 بهمن 1401 - 10:57

برای چندمین بار اعلام شد:

پروژه پاکرود بیراهه می رود

عدم وجود طرح منسجم، کوتاهی دستگاههای مجری و ناظر و اعمال سلایق شخصی، پروژه پاکرود را به بیراهه می‌کشاند.

آیین باور -رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا در جلسه کمیسیون تلفیق در خصوص بررسی بودجه معاونت شهرسازی و سازمان سیما و منظر گفت: بهسازی رودخانه پاکرود پروژه ای عمرانی با پیوست بزرگ زیست محیطی است و در این خصوص در معاونت شهرسازی و سازمان سیما و منظر ردیف تعریف شده است و این جداسازی و فاصله داشتن باعث عدم انسجام پروژه می‌شود. 

دبیر کمیسیون شهرسازی ضمن بیان اینکه تصمیم گیری چگونگی اجرای این پروژه در معاونت شهرسازی در حال انجام است در حالیکه کار باید در قالب خودش قرار گیرد افزود: این پروژه نیازمند مطالعه، طرح و اخذ مجوزها و هماهنگی های لازم آب منطقه ای و مجوزهای حقوقی خاص است.

رحیمی در پایان یادآور شد: موضوع دریاچه مصنوعی را نباید به پاکرود که یک فاز آن در حال انجام است گره زد چرا که قرار بود طراحی و اجرای پاکرود در یک فاز انجام شود تا موضوعات جذب گردشگر، سرمایه گذار و ایجاد مرکز تفریحی و گردشگری و... مورد مطالعه و مشاوره قرار گرفته شود.

وی در تاریخ 10 شهریور ماه سالجاری هم  در این زمینه انتقاد کرده بود:

"وی با بیان اینکه روندِ پیشرفت پروژه پاکرود به درستی طی نمی شود، اظهار داشت: پروژه پاکرود بسیار بی نظم و بدون نقشه در حال اجراست و به رغم جلسات متعددی که برگزار شده پیشرفت قابل توجه ای به چشم نمی خورد. "

همچنین 5 اسفند 401 کرج امروز سایت خبری شهرداری کرج چنین نوشت:

بازتاب کلنگ زنی پروژه «پارکرود» در اینستاگرام رسمی رئیس قوه قضائیه

در همین ارتباط و ساعاتی پس از برگزاری آیین افتتاحیه، صفحه رسمی حجت الاسلام و المسلمین اژه ای غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضائیه در اینستاگرام با انتشار مطلبی با تیتر «حقی که پس از ۷۰ سال محقق شد.» نوشت: «۷۰ سال بعد از خصوصی بودن بسیاری از نقاط رودخانه چالوس و تنها ۳۷ روز پس از دستور آزادسازی بستر و حریم رودخانه کرج، کلنگ ساخت اولین تفرجگاه عمومی «پارکرود» به زمین خورد. ۳۷ هزار مترمربع از اراضی آزاد شده برای ساخت تفرجگاه در اختیار شهرداری کرج قرار گرفت.»

کدخبر: 1099

خبرنگار: فریبا کلاهی

نویسنده: فریبا کلاهی کارشناس گردشگری