یکشنبه، 07 اسفند 1401 - 11:13

کدام پروژه‌های شهرداری در بودجه ۱۴۰۲ گنجانده شدند

با موضوعیت رفاه شهروندان کرج، بخشی از این پروژه‌ها در قالب پروژه‌های ترافیکی و عمرانی تعریف شده است.

آیین باور - شهردار کرج مهرداد کیانی با بیان اینکه احداث ۷ تقاطع غیر همسطح در بودجه سال آینده پیش‌بینی شده است، گفت:  تقاطع غیر همسطح ۴۵ متری گلشهر- شهید بهشتی، احداث لوپ غیر همسطح شرق به جنوب پل ۱۲ فروردین (سه راه گوهردشت) و احداث اتصال بلوار امام خمینی (باغستان به جاده آتشگاه) از آن جمله هستند.

 

کیانی افزود: همچنین تقاطعات غیر همسطح بلوار جمهوری-مؤذن، میدان جمهوری، شیخ آباد-ریل راه آهن و فلکه اول گوهردشت در بودجه سال آینده پیش‌بینی شده که احداث این تقاطعات با هدف کاهش میزان ترافیک شهر و تسهیل در رفاه حال شهروندان از سال آینده کلید می‌خورد.

 

وی با اشاره به اینکه بخشی از دفترچه بودجه پیشنهادی شهرداری در سال ۱۴۰۲ برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در نظر گرفته شده، عنوان کرد: قسمتی از بودجه سال آینده نیز جهت رفع حداقل نیازهای شهر برای نگهداری از آن در قالب پروژه‌های خدمات شهری، ترافیکی، لکه‌گیری آسفالت و... تعریف شده است.

 

شهردار کرج همچنین بر ضرورت تسهیل در رفاه شهروندان به عنوان مهمترین اولویت مجموعه مدیریت شهری تأکید کرد و افزود: بر همین اساس بخشی از بودجه پیشنهادی به تعریف پروژه‌های جدید اختصاص پیدا کرده که موضوعیت آن به فضای احداث تقاطع غیر همسطح و پارک‌های موضوعی خاص جهت رفاه شهروندی اختصاص پیدا کرده است.

 

شهردار کرج در ادامه به تعریف سه پروژه مطالعاتی در سال آینده اشاره و بیان کرد: پروژه‌های ادامه کمربندی مهرشهر، ‌دوربرگردان زیرگذر امام‌زاده حسن (ع) با اتوبان (یوترن شمال به شمال بلوار امام‌زاده حسن (ع) - اتوبان) و تعریض زیرگذر خیابان اصلی ترک‌آباد در مرحله مطالعاتی هستند و در صورت بررسی و نتیجه مطلوب، احداث آن در سال آینده آغاز می‌شود.

کدخبر: 1120

نویسنده: فریبا کلاهی کارشناس گردشگری