شنبه، 20 اسفند 1401 - 17:27

درگاه دائمی رفع موانع توسعه رونمایی می شود

درگاه واحد و دائمی رفع موانع توسعه شرکت های دانش بنیان ، خلاق و فناور در کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز به زودی رونمایی می شود.

اقداماتی چون ایجاد دبیرخانه دائمی همیار دانش بنیان در کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز و ایجاد درگاه دائمی همیار دانش بنیان جهت رسیدگی به مشکلات کسب و کارهای دانش بنیان و خلاق و فناوری استان توسط کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز پیگیری در تفاهمنامه ای منعقد شد.

آیین امضاء تفاهم نامه همکاری همیار دانش بنیان به منظور رفع موانع اشتغالزایی و نوآوری سازمانی با حضور علیرضا عباسی نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، صدری مهر دستیار ویژه معاون علمی و فناوری رییس جمهور ، عبدالله دارایی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان و مدیران کل بهزیستی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، سازمان صنعت معدن تجارت ، بنیاد نخبگان استان و سازمان بسیج سازندگی ، سازمان اقتصاد و دارایی ، کمیته امداد امام خمینی ره، محیط زیست استان و جمعی از مدیران ، پژوهشگران و کارفرینان در محل کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز برگزار شد.

وی افزود: همچنین اتصال سازمان‌ها به پنل همیار دانش‌بنیان و پیگیری امور مربوطه از طریق آن و حضور مستمر سازمان ها در جلسات همیار دانش بنیان از اهداف این اقدام شایسته است.

عبدالله دارایی در ادامه افزود: در این تفاهم نامه مقرر شد در راستای کمک به رفع موانع تولید و تسهیل دریافت مجوزهای ساخت تولید و صدور مجوز تعاونی مجموعه های دانش بنیان و کمک به اشتغالزایی مجموعه های خلاق و نوآور اقدام شود.

وی خاطر نشان کرد: حذف بروکراسی های زائد اداری و احصا و انتشار نیازهای فناورانه سازمان در راستای ایجاد بازارهای پایدار برای محصولات دانش بنیان و حمایت های مادی و معنوی از محصولات و خدمات دانش بنیان خلاق و فناورانه و حمایت از کسب و کارهای دانش بنیان و خلاق نیز از دیگر اهداف این طرح باشد.

دارایی در بخش دیگری از گفتگوی خود افزود: کاهش و حذف هزینه های اخذ مجوز در راستای حمایت از افزایش تولید شرکت های دانش بنیان و اخلاق و عمل به قوانین ملی حمایتی از این شرکت ها در ذیل این برنامه دنبال شود.


کدخبر: 1130