پنجشنبه، 03 فروردین 1402 - 11:15

خدمات نوروزی البرز در 11 مجتمع رفاهی فعال است

طرح ویژه راهداری نوروزی از ۲۵ اسفندماه آغاز شده و تا ۱۵ فروردین‌ماه سال ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.

آیین باور - استاندار البرزتاکید کرد: در ایام تعطیلات نوروز با هدف خدمت‌رسانی هرچه بیشتر، بخش راهداری و حمل ونقل جاده‌ای در میدان حضور دارد تا این طرح به بهترین شکل ممکن در استان اجرا شود.

با توجه به اینکه استان البرز شاهراه مواصلاتی ۱۴ استان کشور است، در طول اجرای طرح ۴۰ اکیپ ثابت و سیار به‌صورت ۲۴ ساعته در قالب ۱۸۰ نیرو به همراه ۱۴۵ دستگاه ماشین‌آلات برای خدمت‌رسانی به مردم آماده هستند.

عبداللهی نیز افزود: با هدف ارتقا و ایمنی راه‌ها عملیات لکه‌گیری، روکش آسفالت، شانه‌سازی و اصلاح شیب شیروانی در راه‌های استان اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه افزایش ایمنی راه‌ها و کاهش میزان تصادفات در تمام نقاط پرحادثه استان از اهداف مهم است گفت: شناسایی صورت گرفته و در هر کدام از این نقاط با همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله پلیس راه، یک گشت مستقر شده است تا نسبت به اعلام هشدارهای لازم به مسافران اقدام کنند.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات انجام شده در بخش حمل و نقل عمومی اشاره کرد و افزود: برای ارائه خدمات ویژه به مسافرین نوروزی که از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند، سه میز خدمتی با حضور کارشناسان و مدیران در پایانه مسافربری شهید کلانتری کرج برپا شده است تا از هرگونه اختلال احتمالی در جابه‌جایی مسافرین نوروزی پیشگیری شود.

وی تصریح کرد: بازدیدهای دوره‌ای از ناوگان مسافری استان در دست اقدام است و در حال حاضر اتوبوس‌های بین شهری از لحاظ تجهیزات ایمنی و فضای داخلی از وضعیت مناسبی برخوردار هستند.

استاندار البرز همچنین به آمادگی مجتمع‌های خدماتی- رفاهی بین راهی استان برای پذیرایی از مسافران اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۱۱ مجتمع خدماتی- رفاهی بین راهی در استان فعالیت دارند که برای ارتقای سطح خدمات‌رسانی به کاربران جاده‌ای در ایام نوروز نظارت ویژه‌ای در قالب بازدیدهای متعدد بر عملکرد مجتمع‌ها انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: در این بازدیدها وضعیت نمازخانه، رستوران، سرویس‌های بهداشتی، فروشگاه، راه دسترسی، فضاسازی مناسب، نظافت عمومی مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی و رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این مسئول همچنین به اجرای پویش همراهان سفر ایمن در چهار ایستگاه پرتردد در محورهای مواصلاتی البرز اشاره کرد و گفت: این پویش به دنبال فرهنگ‌سازی، ارتقای ایمنی و کاهش سوانح رانندگی با اجرای مجموعه‌ای از برنامه‌های فرهنگی، رسانه‌ای و هنری در مجتمع‌های خدماتی رفاهی واقع در محورهای ماهدشت- اشتهارد، کرج- قزوین، کرج- چالوس و پایانه شهید کلانتری در حال اجراست و موسیقی بومی، مسابقه، نمایش خیابانی، ایستگاه نقاشی، توزیع اقلام فرهنگی و ایمنی با رویکرد ترغیب مسافران نوروزی به رعایت قوانین و مقررات رانندگی، توقف و استراحت در طول سفر از جمله برنامه‌های فرهنگی پیش‌بینی شده برای این پویش است.

وی در پایان این بازدید از ایستگاه های هلال احمر استان بازدید کرد و ضمن تبریک نوروز، از زحمات امدادگران نیز تقدیر و تشکر کرد.


کدخبر: 1138