شنبه، 19 فروردین 1402 - 14:19

رئیس قوه قضایه در البرز:

جابه جایی زندان رجایی شهر تسریع شود

رئیس دستگاه قضا برای انتقال و تغییر وضعیت زندان رجایی شهر ، دستوراتی را ابلاغ کرد.

آیین باور- رئیس قوه قضائیه به منظور انتقال زندان رجایی شهر از داخل شهر و اقدامات لازم برای تغییر وضعیت موجود، دستوراتی را به رئیس سازمان زندان‌ها و رئیس کل دادگستری استان البرز ابلاغ کرد.

وی افزود: موضوع امکان انتقال و تغییر وضعیت زندان قزلحصار در محدوده شهری کرج باید در دستور کار قرار گیرد.

همچنین با اشاره به موضوع اسناد عادی و مشکلاتی که از حیث اعتباربخشی به این اسناد در حوزه اراضی ایجاد می‌گردد، گفت : استاندار البرز با همکاری مقامات قضایی کارگروهی را برای ساماندهی اسناد عادی در استان تشکیل دهد. 


تعیین تکلیف اموال توقیفی تسریع شود

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه با اشاره به موضوع اموال توقیفی در استان البرز ، به رئیس کل دادگستری این استان دستور داد: تا آنجا که ضرورت ندارد ، یک ملک یا وسیله نقلیه یا هر وسیله دیگر، بی‌جهت توقیف نشود و ابزار تولید نیز به هیچ وجه توقیف نگردد و حتی اگر دادخواستی در این زمینه وجود داشت، ابزاری غیر از ابزار تولیدی ، توقیف گردد.

رئیس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به موضوع ساماندهی اموال توقیفی ، بیان داشت : به رییس کل دادگستری استان البرز دستور می‌دهم نسبت به تعیین تکلیف سریع آن دسته از اموال توقیفی این استان که به سبب عدم صدور حکم قضایی همچنان در پارکینگ‌ها و انبارها مانده است ، اقدامات لازم و مقتضی را ترتیب دهد.

رئیس دستگاه قضا همچنین به رئیس کل دادگستری البرز دستور داد در قبال آن دسته از اموالی که در گمرکات و انبارهای تملیکی و توقیفی این استان مانده‌اند و قابل فروش و ترخیص نیستند ، نامه‌ای را تنظیم کند تا موضوع برای تعیین تکلیف در جلسه سران سه قوه مطرح گردد.

در بحث موضوع حجاب تکالیف تعیین و ابلاغ شده است

قاضی‌القضات در پایان با اشاره به مقوله حجاب و برنامه‌هایی که برای رفع ناهنجاری‌های اجتماعی تدوین شده است ، گفت : اساس مسائل فرهنگی را باید با مسائل فرهنگی حل کرد؛ اگر چه در این مقوله باید به موضوعات صیانتی و حقوقی نیز توجه داشت اما چنانچه بخواهیم مسائل فرهنگی را صرفا با بگیر و ببند حل کنیم ، هزینه‌ها بالا می‌رود و شاهد اثربخشی مطلوب نخواهیم بود.

وی در ادامه تاکید کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی برای نزدیک به ۳۰ دستگاه در مورد موضوع حجاب، وظایف و تکالیفی مصوب کرده است بعضی از دستگاهها بیش از ۳۰ تکلیف و وظیفه در این خصوص دارند قوه قضاییه پنج تکلیف دارد، که البته باید به تکالیف خود عمل کند و دلیل نمیشود اگر دستگاهی به وظایف خود عمل نکرد ما هم به وظایف خود عمل نکنیم قوه قضاییه از همه ظرفیت های قانونی استفاده خواهد کرد انجا هم که خلا قانونی وجود دارد از طریق ارائه لایحه به مجلس عمل خواهیم کرد.


کدخبر: 1154