سه‌شنبه، 30 آبان 1402 - 14:24

در حاشیه پویش نجات قطره‌ها انجام شد

آشنایی با هنرمند نوجوان و بین المللی البرز

ترجیح می دم از زبان خودش ببینید و بشنوید.

"پویش نجات قطره‌ها"در پارک ایران کوچک و همگام با روزجهانی کودک 29 آبان ماه 1402برگزار شد .از جاذبه های جنبی این نمایشگاه بارش شدید باران و البته برنامه حضور علیرضا رادفرنیا هنرمند البرزیه که تو جشنواره‌های متعدد بین المللی و ملی جایزه گرفته و در موضوع آب آثار برگزیده زیادی دارد. او متولد آبان ۹۲ است و آثارش در کتابهای متعددی که مجموعه آثار ارسالی برگزیده داخلی و خارجی را منتشر می کنند چاپ شده است . ترجیح می دم بقیه را از زبان خودش ببینید و بشنوید. 


اما نسترن کیوانپور مبتکر این پویش درباره تاریخچه آن می گوید: کار  از تیرماه 1401 با گروه هدف کودکان و نوجوانان در محله حصارک بالا کلید خورد. شرکت آب منطقه‌ای البرز نیز به دلیل دغدغه‌ بالایی که در حوزه فرهنگسازی مصرف بهینه آب دارد، با استقبال از این طرح، به عنوان برگزارکننده کلیدی فعالیت خود را آغاز کرد. این پروژه با همکاری پایگاه خبری هزار و یک شهر و شرکت رنگسازی نیپون انجام می‌شود.آن‌چه این پویش را از سایر فعالیت‌های فرهنگی متمایز می‌کند، استفاده از فضای شاد و کودکانه برای اقدامات فرهنگسازی است که در یاد و خاطرِ کودکان و نوجوانان بماند و موضوعات محیط زیستی را در ذهنشان نهادیه کند.به همین دلیل تصمیم بر این شد که نقاشی دیواری را به پویش اضافه کنیم تا علاوه بر برگزاری کارگاه‌های آموزش شهروندی، در قالب فعالیت هنری، با کودکان در خصوص مصرف بهینه آب گپ و گفت کنیم. 

تاکنون 30 پویش در سطح محلات مختلف استان البرز به خصوص محلاتی که از نظر فرهنگی و اقتصادی کم‌برخوردارتر مثل ترک‌آباد، حصارک پایین، ملک‌آباد، شهرک ذوب‌آهن، اکبرآباد و اسلام‌آباد برگزار شده. به دلیل کمبود برنامه‌های فرهنگی و هنری، این محلات بیشتر مشتاق چنین برنامه‌های شاد و متنوعی هستند. 

فرهنگسراها، سراهای محله، مهدهای کودک و مدارس استان البرز نیز به ما پیوستند. فرهنگسرای فردوسی، فرهنگسرای مهر، سرای محله گلشهر، فرهنگسرای شهدای حسین‌آباد، فرهنگسرای شهدای مدافع حرم، مدرسه حضرت خدیجه، مدرسه شهید غلامی، مدرسه شهید اوجانی، مهد کودک فرشتگان شهر در راستای فرهنگسازی مصرف بهینه آب ما را یاری کردند.

هم چنین یکی از بهترین و خاطره‌انگیز ترین رویدادها را در آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز برای کودکان مبتلا به معلولیت جسمی-حرکتی و اوتیسم برگزار کردیم که به دلیل استقبال مدیران مجموعه و مددجویان بناست برای سالمندان زن و مرد و هم‌چنین کهریزک تهران نیز به زودی رویدادی برگزار کنیم.

پویشی که اکنون در آن حضور دارید به دلیل درخواست خبرنگاران و فعالان محیط زیستی برای انجام یک رویداد نقاشی دیواری برای سنین بزرگسال کلید خورده است و بستری نیز برای تقدیر از مدیران همراه، مسئولان دلسوز استان البرز و کادر اجرایی این پویش در قالب 30 رویداد گذشته است. 


کدخبر: 1411