پنجشنبه، 16 آذر 1402 - 16:15

وزیر میراث فرهنگی در نظرآباد:

محوطه ازبکی به تنهایی شناسنامه تمدن ایران است

وزیرگردشگری محوطه دژمادی ( ازبکی) را شناسنامه تمدنی ایران دانست

آیین باور  عزت‌الله ضرغامی در سفر به استان البرز گفت: منطقه ازبکی با توجه به موقعیت ویژه نیازمند طرح جامع است و در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی و راه‌ برای طرح جامع مطالعاتی ازبکی ضروری است.

وی افزود: لازم است اقدامات بیشتری در زمینه گردشگری این محوطه انجام شود، نصب تأسیسات‌گردشگری با ملاحظات میراث‌فرهنگی در این منطقه ضروری است.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فراهم کردن شرایط بازدید گردشگران از محوطه ازبکی و استفاده از ظرفیت‌ گردشگری این محوطه تاریخی برای رونق گردشگری را ضروری عنوان کرد و گفت: در کنار تعریف طرح جامع برای آینده این محوطه لازم است نسبت به بازدید گردشگران از محوطه اقدام شود و از تمام ظرفیت‌ها برای معرفی محوطه ازبکی استفاده شود.

ضرغامی با تأکید بر ایجاد زیرساخت‌های خدمات عمومی در محوطه ازبکی گفت: این محوطه اکنون نیز در ایام نوروز و تعطیلات مورد بازدید گردشگران قرار می‌گیرد. 

وزیر میراث‌فرهنگی افزود: سایت موزه از توانمندی‌های ما در زمینه میراث‌فرهنگی و گردشگری است. این محیط ظرفیت ایجاد سایت موزه را دارد، اما اینکه چه تأسیساتی ایجاد شود باید با در نظر گرفتن توانمندی‌ها در مورد آن تصمیم گرفت.


کدخبر: 1442