جمعه، 17 آذر 1402 - 21:07

رئیس جمهور: مسئله مسکن در البرر حل نشده است

به رغم کارهایی که انجام شده موضوع مسکن در استان البرز هنوز به صورت کامل حل و فصل نشده است.

آیین - باور- رئیس جمهور در فردیس گفت:  استان البرز هنوز کاستی هایی دارد که در این زمینه ایجاد و توسعه راههای ارتباطی یکی از نیازهای جدی این استان است و برهمین اساس در آغاز سفر امروز، از روند اجرای پروژه آزادراهی سردار سلیمانی در کرج بازدید کرده و برنامه ریزی مناسب برای تسریع در تکمیل طرح را انجام خواهیم داد.

ابراهیم رئیسی تصریح کرد: اینکه شهرستانی با ۷۰۰ هزار نفر جمعیت فاقدیک مرکز درمانی مجهز باشد،‌بسیار ناراحت کننده است و امروز انتظار ۱۲ ساله مردم این منطقه با افتتاح یک بیمارستان مجهز و توسعه یافته، به پایان رسید.

وی گفت: موضوع اشتغال همواره در کشور مهم است و البرز به دلیل نزدیکی به واحدها و شهرک های صنعتی درصد بیکاری بالایی ندارد اما آنچه که باید در این استان انجام شود، اشتغال زایی برای نیروهای تحصیل کرده است.

همچنین موضوع مسکن هم در استان البرز به رغم کارهایی که انجام شده هنوز به صورت کامل حل و فصل نشده است و رفع مشکل مسکن یکی از از برنامه ها و اولویت های جدی دولت سیزدهم است.

آیت الله رییسی تاکید کرد: دولتمردان و نیروهای انقلابی به صورت شبانه روزی در حال تلاش و کار جهادی برای خدمت به مردم و توسعه کشور هستند.

ساخت یک میلیون و ۹۰۰ هزار مسکن

ریس جمهور گفت: امروز در کشور شاهد ساخت و ساز یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد مسکونی هستیم اما همچنان باید در در مراکز استان ها تلاش کنیم که موضوع با سرعت و رفع مشکلات پیگیری و اجرا شود.

وی افزود: ۵۲ هزار هکتار زمین در کشور آماده واگذاری به مردم در طرح نهضت ملی مسکن شده که به واقع کار بسیار بزرگی است.

آیت الله رییسی اظهار داشت:‌ دولت سیزدهم زمانی که کار خود را آغاز کرد میزان تعهد دولت ۲۴۰ هزار واحد مسکونی بود که از دولت های گذشته مانده بود که ما در این مدت ۱۰۷ هزار واحد مسکن مهر مانده از تعهد دولت های گذشته را تکمیل و به مردم واگذار کردیم و مابقی هم تا پایان سال یا اوایل سال آینده واگذار می شود.


کدخبر: 1453